PDA

Arată Versiune Întreagă : Detalii intalnirea nationala 2013...

Pagini : [1] 2 3

motormv
19-01-2013, 23:53
Eu deabia astept

f l o r i n
20-01-2013, 00:00
caut... lucrez... cine are ceva locatii frumoase, apropriate de centrul tarii.... ca la tati ni greu...

cerinte

- parcare... poate mai mare ca ultima....
- loc de joaca pt copii
- piscina - speram cu apa calda....
- gratar.

astept postarile voastre aici, si vad ce selectam

klausu25
20-01-2013, 00:14
- loc de joaca pt copii

ca sa avem ce strica ... :hey:

hai sa incepem cu perioada, si vedem apoi si locatia.....

f l o r i n
20-01-2013, 00:18
perioada.... aprox aceeasi.

klausu25
20-01-2013, 00:19
absolut, n-am zis ca o dojana... mai degraba cu nerabdarea de a repeta!

petru78
20-01-2013, 09:07
sibiu?!?

iunie?!?

popika_floryn
20-01-2013, 09:56
pe aici ar fi cam astea:
[Only registered and activated users can see links]
[Only registered and activated users can see links] in apropiere de statiunea Ocna Sibiului: [Only registered and activated users can see links]

ar mai fi si altele dar nu-mi vin acum...

lexy
20-01-2013, 14:01
Albota e senzatie ,am fost acolo ,doar ca preturile sunt prea mari !A doua e prea mica!

popika_floryn
20-01-2013, 14:07
sunt si mai mari pe aici, asta e ce am gasit asa la o cautare rapida! daca va place zona pot sa mai caut si altele!

lexy
20-01-2013, 14:38
[Only registered and activated users can see links] E verificata si asta!

X e r o x u
20-01-2013, 15:48
Super este ......in loc de lac daca ar fi piscina ar fi si mai bine.

petru78
21-01-2013, 11:51
daca vreti armai fi si asta [Only registered and activated users can see links] , cu singura problema ca am repeta zona... am fost acolo, este de vis. si cred ca se mai pot discuta si preturile, fiind atat de multi

klausu25
21-01-2013, 12:19
vara trecuta am fost la Lacul Rosu si am ochit acolo o pensiune buna pentru intalnirea noastra se cheama Pensiunea Teo.

Am niste poze cu locatie, o sa le urc cand ajung acasa, dar pana atunci pun un filmulet gasit pe net

si am mai gasit nunul:

klausu25
21-01-2013, 12:22
13702137011370313704

Borisake
21-01-2013, 12:28
Belea pensiunea. Bv Clau.

klausu25
21-01-2013, 12:35
da... cand am vazut-o am zis direct ca e pentru intalnire! de aceea i-am facut si poze

zona e superba...

singura chestie care ar putea deranja e ca pensiunea e situata ceva mai departe de lac, cam la 1 km, as estima. Din sosea se urca cam un km pe un drum cam de tara, dar bunicel.

Pensiunea are si restaurant propriu deschis doar pentru clientii cazati acolo! cand am fost abia ne-au servit cu o cafea, ca am insistat si le-am spus ca am venit de la lac special sa vedem pensiunea.

gata domne! am gasit si site-ul lor:

helas
21-01-2013, 13:05
RECOMAND...am trecut pe acolo sa vad cum e ca am vazut multe reclame la tv si din spusele amicilor e supertare, piscina incalzita, daca ramane aceasta locatie sa spuneti cine strange banii ca sa fac plata...:D pana la lac trebuie de mers inapoi drumul de tara si apoi in stg inca vreo 200 metri si ai ajuns....are foisor cu gratar imens afara de stat la spritz locuri in pensiune si in casutele care se vad in poze...e liniste maxima intre munti...ce sa mai...FITZA, deci cine strange banii?

f l o r i n
21-01-2013, 13:13
Bicaz.... place la greu.... belea.

Laurentiu Utiu
21-01-2013, 13:48
Votez si eu pt Bicaz. E destul de aproape fata de locul de anul trecut de la Praid. In plus de asta e aproape si de mine hihihih. Dar zona chiar ca e frumoasa, merita vazuta. Chiar langa Cheile Bicazului se afla si Lacul Rosu( legenda spune ca aici ar fi fost prinsi sub un versant niste ciobani cu oile lor si de acolo vine numele Lacul Rosu ( sange, lacul ucigas).

Cu masina urmezi traseul din Piatra Neamt catre Bicaz si mai apoi catre Lacul Rosu sau din Brasov spre Miercurea Ciuc, Gheorgheni si apoi Lacul Rosu.
Merita un popas aici pentru o plimbare cu barca pe lac.
Este bine de stiut ca imediat ce ai ajuns la Lacul Rosu, o mare diversitate de trasee turistice se deschid mai ales daca esti iubitor de munte:

Traseul Lacului Rosu (durata 90 minute, de urmarit traseul marcat cu cruce rosie)
Traseul Bicaz (durata 180-210 minute dus-intors, traseu nemarcat, pe DN 12C)
Traseul Varful Suhardu Mic (durata 120-180 minute dus-intors, de urmarit traseul marcat cu triunghi albastru)
Traseul Varful Suhardu Mare (durata 180 minute dus-intors, de urmarit traseul marcat cu triunghi albastru pana la Saua Suhardului, mai departe nu exista marcaj)
Traseul Varful Ucigasu (durata 180 minute dus-intors, de urmarit traseul marcat cu banda galbena si triunghi rosu).

Eu deja strang banii.... :)))))
Eu deja cunosc zona , am fost de multe ori, dar intotdeauna e o placere. Chiar te simti relaxat aici.
Daca vreti eu pot da o fuga pana acolo (vreo 50 km distanta de mine)sa vad ce si cum, daca este loc de parcare, conditii, tarife, etc.

klausu25
21-01-2013, 14:01
este parcare incapatoare, mai mare decat cea de la Praid.

se vede si pe site-ul lor, au niste imagi panoramice pe site. se rotesc la 360 grade si se vede bine tot spatiul...

bogdan_eon
21-01-2013, 14:02
Am fost si eu in acea zona de mai multe ori, este superb.

vicius_the_one
21-01-2013, 14:03
Dar una mai sub 300 km nu gasiti ca e lung drumul. Sau macar la Putna ori mararmures sa fie

lexy
21-01-2013, 14:15
Nu va entuziasmati prea tare ,pentru ca preturile sunt destul de mari!:yes:

tzaga
21-01-2013, 14:52
Si mie imi place locatia Bicaz.........ar fi fain.......iar preturile se mai negociaza la grup

Raffy
21-01-2013, 15:07
Sa zicem ca la Bicaz,...si cand va fi? O data ceva. De preferabil la mijlocul lunii ca sa pot veni si eu, altfel.......

f l o r i n
21-01-2013, 15:22
Dar una mai sub 300 km nu gasiti ca e lung drumul. Sau macar la Putna ori mararmures sa fie

...iar incepi ? iar incepi ?

Si mie imi place locatia Bicaz.........ar fi fain.......iar preturile se mai negociaza la grup

sigur ca da.

Sa zicem ca la Bicaz,...si cand va fi? O data ceva. De preferabil la mijlocul lunii ca sa pot veni si eu, altfel.......

zi cand vrei tu si asa facem.....

DSF
21-01-2013, 18:14
da ce ziceti de baile felix, una dintre cele mai tari statiuni

X e r o x u
21-01-2013, 18:48
Asta al sparge pe Vlad hihhihihi

Raffy
21-01-2013, 20:35
Hai sa hotaram odata unde si cum,...numai sa fie un weekend de pe la jumatatea lunii ca sa pot veni si eu. :))
Nu conteaza unde, la Bai la sulf, la beute pe plaja, in creierul muntilor cu ursul de mana s.a.m.d.

tzaga
21-01-2013, 20:42
pai jumatatea lunii va fi iunie sau iulie.......

Raffy
21-01-2013, 20:56
Liberul din iunie s-ar putea sa fie in 15-16 si ala din iulie 20-21.....nu stiu sigur dar bine ar mai fi.

Borisake
21-01-2013, 21:15
Daca nu o puneti in we-ul in care o sa fiu si eu liber, va sparg pe toti. Hai ca va las pe voi sa alegeti perioada ca la cum am eu turele...imi vine sa ma strang de gat. La mine ar merge un 5-7 Iulie sa zic asa...

helas
21-01-2013, 23:11
Pai se gasise locatia aia, ramanea de stabilit numai data....dar....deacu nici locatia nici data nu e certa....

X e r o x u
21-01-2013, 23:11
Hai sa nu ne grabim.....avem timp, pana acum sa zic asa avem 2 locatii cat de cat, sa mai vedem 2-3 si dupa face careva un poll..... cu tot cu locatie, nu e mai frumos si mai democatic ???

tzaga
21-01-2013, 23:19
Eu zic sa spunem exact cine va veni indiferent de perioada,gandindu-ma doar la iunie ,iulie.....asta ca sa vedem pe cine ne bazam initial........din experiaenta anilor trecuti,daca se stie data si locatia vor aparea apoi si ceilalti...........eu unul ma trec cap de lista

vicius_the_one
21-01-2013, 23:26
eu indif de perioada si locatie....bautura sa fie si apa sa ne racorim total.....cada de aia mare la care unii ii zic piscina :beer2:

Borisake
21-01-2013, 23:31
Cel mai bine asa, voi astia care pteti merge oricand sa va treceti pe lista si dupa, in functie de voi sa mai luati o marja de inca cam 10 persoane care se vor trece pe acea lista in functie de data stabilita.
Dupa ce va treceti pe acea lista stiti cam cat de mare sa fie pensiunea, cam cate camere ne trebuiesc si abia atunci putem alege/vota pensiunea si data. Eu asa cred.

tzaga
21-01-2013, 23:51
1.tzaga
2.vicius

.......hai cu next si ne intelegem pe parcurs.....repet se trec doar cei care nu ii intereseaza perioada si locatia si stiu ca vin

petru78
22-01-2013, 00:26
la bicaz am stat chiar la pensiunea aia, intr-o deplasare. este foarte misto, insa nu are parcare mai deloc. nu se vede pensiunea in poza aia facuta de sus de undeva(cea in care se vad TONE de locuri de parcare). incerc sa editez putin o poza ca sa va indic unde este parcarea si cat e de mare, insa va mai dura putin

motormv
22-01-2013, 00:28
3 motormv

petru78
22-01-2013, 00:38
hai ca am gasit chiar cateva poze din deplasarea aia, nu mai e nevoie sa iau de pe site-ul lor....13708. parcarea lor este intre garduletzul ala mic de lemn si microbuzul mercedes + plus inca vreo 4-5 locuri prin spatele foisoarelor...

tzaga
22-01-2013, 08:54
ma daca au camere e chiar beton si ne-am intelege la preturi ..........dar sa vedem cine da o fuga pana acolo sa culeaga informatiii???

DSF
22-01-2013, 10:04
1.tzaga
2.vicius
3.motormv
4.DSF

se pare ca vin tot cei care au mai fost, restul nu stiu ce pierd :laugh:

mihai_BV
22-01-2013, 10:39
1.tzaga
2.vicius
3.motormv
4.DSF
5.Mihai_BV

f l o r i n
22-01-2013, 12:06
1.tzaga
2.vicius

.......hai cu next si ne intelegem pe parcurs.....repet se trec doar cei care nu ii intereseaza perioada si locatia si stiu ca vin

Iulica, daca tot faci lista, frumos era sa treci din start pe lista, pe cei care au facut acest forum.......deh, la casa de copii nu te-au invatat asta..... si data viitoare daca mai iesi pe balcon noptea, sa dai din mufa, o sa primesti o sticla intre faruri....

Locatia - pare ok Floare de colt - zona e mirifica. Eventual mai cautam pe acolo, sa avem una sau doua de rezerva.

Perioada - la fel ca si anul trecut - la jumatatea lunii iunie, ca a fost ok ca vreme... si nu o sa o schimbam, daca e ok.

Rugaminte... toti avem servicii, etc.... deci, am repetat anul trecut si ma vad nevoit sa revin cu precizarea - cine vrea sa vina, face un efort si ajunge.

Deci, lista este -

1.tzaga
2.vicius
3.motormv
4.DSF
5.Mihai_BV
6.Florin

helas
22-01-2013, 13:06
Iulica, daca tot faci lista, frumos era sa treci din start pe lista, pe cei care au facut acest forum.......deh, la casa de copii nu te-au invatat asta..... si data viitoare daca mai iesi pe balcon noptea, sa dai din mufa, o sa primesti o sticla intre faruri....

Locatia - pare ok Floare de colt - zona e mirifica. Eventual mai cautam pe acolo, sa avem una sau doua de rezerva.

Perioada - la fel ca si anul trecut - la jumatatea lunii iunie, ca a fost ok ca vreme... si nu o sa o schimbam, daca e ok.

Rugaminte... toti avem servicii, etc.... deci, am repetat anul trecut si ma vad nevoit sa revin cu precizarea - cine vrea sa vina, face un efort si ajunge.

Deci, lista este -

1.tzaga
2.vicius
3.motormv
4.DSF
5.Mihai_BV
6.Florin
7.helas (daca ramane locatia Pensiunea TEO-dupa cum am zis, am fost in trecere si e fff frumos si oricum urma ca vara asta min. un week end il fac acolo si cand am vazut ca se face intalneala mi a crescut inima.iar ca perioada nu ma deranjeaza (nu lucrez in week end :) sper ca nu am rupt sufletele celor care baga la sf de saptamana...
PS-am o cunostinta care si a facut ziua de nastere acolo un week end cu multa lume invitata...daca intereseaza pe cineva detalii de genul negocierii la cazare, mancare adusa de acasa(carne de gratar,aperitive,bautura) sa zica si stric cateva impulsuri :)

X e r o x u
22-01-2013, 22:22
Da ce nu ti-ar place un sfarsit de saptama la munte ?

Te cred ca drumul e lung, dar na la mare vara cred ca ar fi banal si pentru multi ar fi departe.... greu cu democratia :nebun:

Si mie i-mi place locatia si data......dar pe lista ma voi inscrie mai in colo, chiar vreu sa vin ...... mai vedem.

f l o r i n
22-01-2013, 23:53
1.tzaga
2.vicius
3.motormv
4.DSF
5.Mihai_BV
6.Florin
7.helas

daca tot o parcam in balarii, sa punem si lista.... da, nebunie anul trecut... mai ales de unii care au pierdut filmul....

Alex-F1
23-01-2013, 01:24
1. tzaga
2. vicius
3. motormv
4. DSF
5. Mihai_BV
6. Florin
7. helas
8. Alex - F1

Parcare trebuie sa fie, doar n-o sa ne parcam masinile in satele vecine...sa nu uitam ca ele ne-au adus impreuna, deci trebuie sa le tratam ca atare si sa le avem langa noi! :yes:

Laurentiu Utiu
31-01-2013, 01:04
Daca ramane pensiunea Teo atunci vin si eu 100%. Cel putin 2 zile tot prind, chiar daca ma nimeresc la munca. Ma puteti trece pe lista. ;)

TEO11
31-01-2013, 09:44
O sa incerc si eu sa vin, totul depinde cum o sa fie cu banii de drum :hey:

gheta.gabi
31-01-2013, 15:41
[Only registered and activated users can see links] - Preturi pamantesti + negociabile, parcare destul de mare, toate facilitatile, zona superba

1. tzaga
2. vicius
3. motormv
4. DSF
5. Mihai_BV
6. Florin
7. helas
8. Alex - F1
9. gheta.gabi

Am dat doar o sugestie, dar merg oriunde se va organiza :happy2:

Borisake
31-01-2013, 16:53
Pai asta-i tot pe la Bran pe acolo si cica nu se mai doreste.

tzaga
31-01-2013, 18:01
Cred ca acolo am servit noi masa ,o gasca mai mare.......e frumos ,super dar am mai fost.............chiar insist asupra pensiunii TEO,haideti un organizator in zona

cristi3611
31-01-2013, 18:06
Daca ramane la Bicaz as fi si eu interesat ... primiti si incepatori?

tzaga
31-01-2013, 18:09
primim pe oricine......nu facem discriminari,passat sa ai......:))).....dar se poate si fara

Alex-F1
31-01-2013, 22:42
Ia hai baietii de prin Moldova (Campulung, Falticeni, Piatra Neamt etc), care sunteti aproape de pensiunea Teo, poate faceti o cheta la motorina si trageti o fuga pana acolo intr-o zi cu soare, ca sa discutati niste treburi asa la fata locului... :yes:

bogdan_eon
31-01-2013, 23:22
La prima vedere cel mai aproape sunt colegii din Piatra Neamt si colegul din Balan, eu dus intors am cam 300 km, daca pana la urma nu se gaseste nimeni sa mearga pana acolo poate o sa merg eu, dar nu promit nimic deocamdata.

f l o r i n
31-01-2013, 23:29
[Only registered and activated users can see links] - Preturi pamantesti + negociabile, parcare destul de mare, toate facilitatile, zona superba

1. tzaga
2. vicius
3. motormv
4. DSF
5. Mihai_BV
6. Florin
7. helas
8. Alex - F1
9. gheta.gabi

Am dat doar o sugestie, dar merg oriunde se va organiza :happy2:

terminati cu sugestiile, ca nu fac sondaj de opinie.... sunt satul de Valea Prahovei.... mergem pe Bicaz.

continuati lista, mai subtire cu palavrageala.

Numai bine !

Laurentiu Utiu
31-01-2013, 23:56
eu v-am zis ca pot da o fuga pana acolo...am vreo 40 km de mers si ma pot interesa+ plus sa fac niste poze. Reduceri, etc...

Alex-F1
01-02-2013, 00:12
Nu mai sta pe ganduri...ce e discutat la fata locului, face to face, nu se compara cu telefoane, mail-uri sau alte mijloace de astea moderne/rapide de comunicare... :hey:

f l o r i n
01-02-2013, 14:41
Zona Bicaz...

cate persoane, atatea opinii, pareri, etc... asa ca, daca mie mi-a placut intr-un loc, nu inseamna ca o sa iti placa si tie.

Inainte sa mai postam, trebuie sa ne aducem aminte care sunt cerintele minime.... ca vad ca am inceput sa postam cf cantecului.... cai verzi pe pereti....

- locatie curata
- locuri suficiente de cazare
- posibilitate asigurare masa... si gratar, etc - in regim propiu
- locuri de parcare - cat sa le punem pe toate
- loc de joaca pt copii
- piscina - de ce ? ca ne-am simtit foarte bine anul trecut.... si e pacat ca anul asta sa stam doar ca soparlele, pe pietre.

in rest.... o sa sun saptamana viitoare si o sa vad cum sta treaba.

altfel, vad ca deja.... ca si in trecut... pana in ultima zi, o sa avem propuneri. Ca sa solutionam asta si in interesul majoritatii, saptamana viitoare fixam locatia si perioada.

dupa asta, cei care vor sa vina, o sa aibe cateva luni bune sa isi aranjeze programul in asa fel incat sa poate participa.... daca isi doreste asta.

Eto
04-02-2013, 12:24
1. tzaga
2. vicius
3. motormv
4. DSF
5. Mihai_BV
6. Florin
7. helas
8. Alex - F1
9. gheta.gabi
10. Eto

Eu vin oriunde, oricum, oricand (inafara de 7-8 septembrie).

Nea Vizanu'
04-02-2013, 13:37
1. tzaga
2. vicius
3. motormv
4. DSF
5. Mihai_BV
6. Florin
7. helas
8. Alex - F1
9. gheta.gabi
10. Eto - Eu vin oriunde, oricum, oricand (inafara de 7-8 septembrie).
11. Nea Vizanu'

cristi3611
04-02-2013, 13:43
unde gasesc intalnirea de anul trecut sa vad despre ce e vorba?:D cat a costat anul trecut ,cat a durat scuze de offtopic

zburlyx
04-02-2013, 14:45

helas
07-02-2013, 13:34
Timpu` trece, leafa merge, si in lipsa unei locatii si a perioadei nu se pune nimic la saltea deoparte...nu stiu daca sa investesc banii intr un slip sau nu, ochelari de apa si casca imprumut de lacineva :) dopuri de urechi am gasit pe marginea piscinei cand am fost anul trecut...deci sunt cat de cat pregatit...hai ACTIUNE PE SISTEM TURBO....

Raffy
07-02-2013, 15:12
Asteptam,...

motormv
07-02-2013, 20:33
cam greu se lasa cu gasirea locatiei

Raffy
07-02-2013, 21:30
Pai eu credeam ca a ramas in zona Bicaz.....pana la urma cum a ramas?

Borisake
07-02-2013, 22:04
Ca-n plop din cate se vede.

Raffy
07-02-2013, 22:08
da, pai hai sa vedem odata, sa strangem si ceva banuti.

Alex-F1
07-02-2013, 22:25
in lipsa unei locatii si a perioadei nu se pune nimic la saltea deoparte

Ba se pune, ca de tinut, oricum se tine, deci eu zic sa pui...asa vreo 100 RON/luna ar fi ok... :wink:

antagonikkk
07-02-2013, 23:38
haideti la alba iulia.cetate renovata curand,posibiliati de distractie in apropiere de transalpina,etc

helas
08-02-2013, 13:42
Am sunat la Pensiunea Teo de la Bicaz, mi a fost recomandat sa vb cu "sefa", am luat in discutie ca perioada jumatea lu` iunie (ca din iulie incep majorate,petreceri etc si nu mai are loc pt atatia oameni) pretul este de 160 Ron/ pers/zi(adica cazare+3 mese pe zi din care micul dejun bufet suedez) reduceri nu mai fac tinand cont ca e luna de varf pt acestia,nu au nimik impotriva daca mai facem si noi un gratar pe langa mesele oferite de ei, tariful este batut in cuie (adica nu se poate scoate masa sau numai sa ramana micul dejun....)cam astea is conditiile, si din ce prieteni au mai fost au zis ca la sf. lu` MAI abia au putut face baie in piscina, pensiunea fiind intre munti apa era rece (chiat ca e piscina cu apa incalzita)...
Astea sunt datele problemei, acu hai cu hotararea ca sa stim daca se mentine in top aceastea pensiunea sau schimbam locatia, deoarece in zona Bicaz, si imprejurimi nu sunt pensiuni cu piscine (mai sunt 1-2 pens. cu piscine gonflabile de la METRO unde zic eu ca nu se merita)...

@Florin...nu stiu daca are rost sa mai bata cineva drumu pana colo...ca tot discutiile astea o sa le aiba ...oamenii au clienti si nu prea ii sensibilieaza nimic ca suntem noi multi si ocupam multe camere si mancam multa mancare...eu am explicat "sefii" ca vrem sa facem o intalnire cu o gasca mare de pe un forum cu masini si vine lume din toata tara, suntem minim 11 familii..etc...si alea aufost raspunsurile "sefii"

f l o r i n
08-02-2013, 13:50
cine este cel mai aproape de ei, sa faca un drum si sa poarte o discutie cu ei.

klausu25
08-02-2013, 13:54
mie mi se pare foarte bun pretul, mai ales ca intra 3 mese pe zi!

de piscina... in iunie-iulie e mai cald decat in mai si instalatia de incalzire a apei face fata mai bine.... (asta daca o au si o folosesc)

bogdan_eon
08-02-2013, 18:31
Eu cred ca ar merge si in iulie daca atunci are locuri libere.

Raffy
08-02-2013, 22:02
Mai baieti, indiferent cand mergem, ideea e ca pretul e destul de ok, si cred ar merge acolo. Faza mai e ca daca tot are atata vad, si e plin,.....sa nu ne-o luam in freza sa nu aibe camere destule. Eu raman la parearea sa mearga careva sa vb face to face......asa stim sigur care e pozitia lor.

tzaga
09-02-2013, 10:23
Asteptam sa vedem ce zice Laurentiu .......da o fuga la ei ????

Raffy
09-02-2013, 10:44
Ok, asteptam.,

Laurentiu Utiu
09-02-2013, 13:40
Sigur. Oricand. Doar sa stiu cam cate persoane o sa fim aproximativ. Fac si cateva poze "reale" ale parcarii, pensiune, la balta (aka piscina) :laughing:, imprejurimi. Si cel mai important sa vedem cu discounturile. Daca facem in iulie ,cand nu e aglomeratie, sa vedem ce discount primim(daca primim). Si daca se pot rezerva camerele dinainte...asa cum ziceti voi....sa nu ne trezim fara camere. Daca is neseriosi , sa o dea dintr-un colt in altul,atunci eu zic sa ne orientam spre alta parte...

tzaga
09-02-2013, 14:49
Corect ....o lista initiala s-a format deja,astia merg la sigur ,acum nu spun indiferent de bani ,ca intotdeauna bugetul e cel mai important intr-o familie.......perioada ramane iunie ,dupa cate am vb ,de la jumatate incolo........dar de la 320 lei familie pe zi cu mese incluse cred ca se mai poate discuta..............daca nu merge asta e,gasim alta locatie

Alex-F1
09-02-2013, 14:56
Vrei sa zici 320 RON de persoana, nu de familie...sau la tine familia esti doar tu? :grin: Si oricum, daca e asa, ar trebui sa incepem cu cina de vineri si sa terminam cu pranzul de duminica...asta ar trebui intrebat daca se poate. Pretul e maricel, dar nu iesit din comun...

tzaga
09-02-2013, 16:48
Mai matematica.........daca o mu a zis ca 160 lei/pe zi /de persoana........care parte nu o intelegi.........adica 320 de familie (2 persoane) pe zi camera si 3 mese

PS......sa scriu mai cu spatii intre litere ???..........iubirica,mancati-as pipota

Raffy
09-02-2013, 19:35
:laugh::clap2: Buna asta..

Alex-F1
09-02-2013, 22:12
Da mah, ai dreptate, nu stiu unde ma gandeam, de am incurcat socotelile! :wall: Cred ca ma gandeam la toata perioada per persoana (2 zile = 320 RON)....640 RON/familie....plus motorina de drum....bate spre 1000 RON....cam scumpa distractia.... :noexpression:

motormv
10-02-2013, 13:33
Odata pe an ptr intalnire cu vechi si noi prieteni merita

passat lover
10-02-2013, 14:03
daca pica in weekend-ul 20,21,22,23 iunie ma bag si eu!poate se mai trage ceva din cei 320 de familie(am si o maimutica mica)!as ajunge vineri sau sambata!astia nu primesc cu pachetel de acasa?cumperi mancare de diferenta care care inseamna masa la ei de hranesti 2 plutoane flamande

Alex-F1
10-02-2013, 15:21
Odata pe an ptr intalnire cu vechi si noi prieteni merita

Asa e Madaline...eu oricum vin, chiar dac-o fi sa bag oleaca mana sub saltea pt. asta, dar sa stii ca, pt. cei care stau cam rau cu salteaua (sau deloc), suma asta suportata doar din salariu nu e de neglijat... :suparat:

Raffy
10-02-2013, 19:04
Ma, sa stiti ca suma e destul de consistenta, asta ca ma gandesc ca e cam cat o rata a mea de la banca(1000 ron). Hai sa vedem ce iese, poate fac si aia un pachet si mai lasa ceva.

passat lover
10-02-2013, 20:58
si la mine e tot din leafa,deci cam scump nene,scump!
in zona aia puteti alege din mai multe oferte!

klausu25
10-02-2013, 20:59
da' nu-si mai aminteste nimeni cat a fost anu' trecut?

Iulica, nu mai ai caietul? Ca eu nu mai stiu, ar fi mare diferenta fata de anul trecut?

tzaga
10-02-2013, 21:03
pai cam mare diferenta .....camera si masa 2 persoane a fost parca 220 pe zi.....copii nu au platit niciunul

UNT-G.C
10-02-2013, 21:19
Stau , citesc si astept sa vedem cum ies calculele . Ca fiecare banii sunt singura piedica , cine nu si-ar dori sa se intalneasca cu prietenii .

tzaga
10-02-2013, 22:40
eu zic sa mai cautam......am mai citit niste pareri ,ce-i drept toate bune .......dar oamenii avand turisti multi ,nu prea cred ca sunt dispusi la negocieri

PS.....dar ca zona mi-ar place

UNT-G.C
10-02-2013, 22:46
Da frumoasa zona eu am fost in 2008 ,am stat la casute undeva mai jos de Lacul Rosu , la intrare in Chei .

tzaga
20-02-2013, 09:54
Nu imi place miscarea de anu asta .................eu sunt si putin presat mai mult sa stiu exact perioada,asta pentru a-si lua nevasta-mea liber si pentru a-i rezerva bilet de avion inca de pe acum................so ,va rog putina seriozitate

f l o r i n
20-02-2013, 12:44
Nu imi place miscarea de anu asta .................eu sunt si putin presat mai mult sa stiu exact perioada,asta pentru a-si lua nevasta-mea liber si pentru a-i rezerva bilet de avion inca de pe acum................so ,va rog putina seriozitate

Te rog sa nu te superi pe noi, dar nu ne putem face programul dupa.... tine (sa zicem asa).... daca vrei sa apari, ajungi. Perioada o stim, banuiesc ca daca se schimba locatia, nu o sa fie mai scump biletul de avion....

In rest - nu vad alte propuneri, pentru zona respectiva - sunt deschisi - deci asteptam propuneri - dar asta nu face decat sa lungim perioada....

passat lover
20-02-2013, 15:19
pana la urma ramane la sfarsitul lui iunie?

f l o r i n
20-02-2013, 15:26
nu, pana la urma ramane la mijlocul lui iunie... asa cum am facut si anul trecut si a fost ok.

tzaga
20-02-2013, 23:05
imi place de tine Florine.......si cand ma critici ma satisfaci!!!!!......:mbounce:

.....perfect mie imi convine

vicius_the_one
21-02-2013, 09:13
Si mie mi-e la fix

tzaga
21-02-2013, 19:39
so facem o lista cu care vin in perioada asta?????

vicius_the_one
21-02-2013, 19:48
Persoane care vin la intalnire 14-16.06.2013 :
1. vicius + sotie + 2 copii
2. Florin + sotie + fiica
3. tzaga + ....
4.. si tot asa, dati-i bataie

DSF
21-02-2013, 20:24
3. tzaga + ....
4. DSF+ sotie + 1 copil
5.. si tot asa, dati-i bataie

daniele87
21-02-2013, 21:27
As veni cu placere si eu dar nu imi da voie seful meu vara sa vin in tara ,poate faceti si in decembrie ,ianuarie intalniri? Cu cel mai mare drag as veni sa-mi prezint cazanul si sa va intalnesc.

Borisake
21-02-2013, 21:30
so facem o lista cu care vin in perioada asta?????
Eu fac haz de necaz, ca mai proasta data nici ca gaseati...
15 sunt de serviciu pe zi
16 sunt de noapte, sa-mi iau liber, nu a existat in viata vietii aceasta optiune, decat daca-s belele MARI in familie. In rest servim interesele altora.
La noi nu-i ca la altii...
Asa ca de pe acum va doresc Petrecere Frumoasa si vremea sa tina cu voi.:suparat:

Alex-F1
21-02-2013, 21:30
3. tzaga + ....
4. DSF+ sotie + 1 copil
5. Alex-F1 (posibil cu inca 1, 2 sau 3 persoane...vedem)

P.S.: Orice OFF-TOPIC de aici se sterge...macar aici sa ramana discutia la subiect...daca adminii nu-s de acord cu asta, sa-mi spuna! :police:

bogdan_eon
21-02-2013, 21:38
Hopaa, Alex si-a reintrat in functie! felicitari! Ia sterge postul asta al meu fara rost aici sa vad daca mai stii cum se face :laugh:

vicius_the_one
21-02-2013, 22:07
16 sunt de noapte, sa-mi iau liber, nu a existat in viata vietii aceasta optiune, decat daca-s belele MARI in familie. In rest servim interesele altora.
Asa ca de pe acum va doresc Petrecere Frumoasa si vremea sa tina cu voi.:suparat:
ia ma si tu un medical...doar vii sa te distrezi nu sa vinzi secrete de stat

Borisake
21-02-2013, 22:12
Da da :laugh::laugh: La noi unu care si-a rupt anul trecut piciorul la munca si a stat in CM pe bune i s-a luat din bani pe motiv ca a fost in medical...
Ca sa pot sa-mi iau medical trebuie sa ajung la medicul de familie, care medicul de familie ii medicul unitatii si ii instruit sa nu-ti dea medical decat daca crapi. Asa ca nu am nicio posibilitate.

tzaga
21-02-2013, 22:38
3. tzaga + sotie + 1 copil
4. DSF+ sotie + 1 copil

zburlyx
21-02-2013, 22:40
Daca nu pot sa dau licenta vin si eu...
Se suprapune cu perioada de examinare... :wall:

Alex-F1
22-02-2013, 01:07
Tare fain ar fi fost si in zona Sighisoarei...parca la un moment dat (anul trecut parca) se discutase si de locatia asta si cu siguranta sunt pensiuni destule si pe-acolo...cautam ceva? :fericit:

Raffy
22-02-2013, 10:07
Eu as merge la mare...

motormv
22-02-2013, 13:35
sa ma treaca si pe mine pe lista 2 pers.

vicius_the_one
22-02-2013, 14:40
Si eu as merge ...la vama veche la cherhana

motormv
22-02-2013, 14:58
la vama veche merg si eu e belea la cafenea

motormv
22-02-2013, 15:01
[Only registered and activated users can see links] aici am fost anul trecut

Alex-F1
22-02-2013, 15:04
4. DSF+ sotie + 1 copil
6. Madalin (2 pers.)
7. ... si tot asa, dati-i bataie

mihai_BV
22-02-2013, 15:07
4. DSF+ sotie + 1 copil
6. Madalin (2 pers.)
7. mihai_bv + 1 sotie :)
8. ... si tot asa, dati-i bataie

passat lover
22-02-2013, 20:06

si eu cam la fel,hotu' e prioritar!si daca mori aduci certificat de deces

vicius_the_one
22-02-2013, 22:41
luati-va medicale ca sa puteti veni, dar numai daca puteti sa va luati medical si dupa eveniment. garantez ca nu veti regreta...e ceva de vis....te distrezi si te relaxezi cu oameni pe care nu ii cunosti poate decat pentru prima oara ceea ce e foarte funny. Daca e sa iti doresti...iti planifici...chiar si medicalul. eu mizez oricand ca distractia se face personal cu vointa directa nu pe mana altuia..........

Borisake
23-02-2013, 00:10
De pomana Vlade. In viata nu le putem avea pe toate. Asa-i mersul la noi, nu ai cum sa-l schimbi. Ii impotriva firii. Cand am putut am facut eforturi si am venit. La prima editie, abia am reusit sa-mi iau liber in ziua aia, eram de noapte, la editia a ll-a in sambata aia tocmai ce veneam in Buc de la Olimp, m-am urcat in masina si am gonit spre voi la Praid, dar acum chiar nu am cum sa misc ceva. Sunt doua ture una dupa cealalta. Da asa este, ii distractie maxima si ii pacat s-o ratati. Vb si incerc sa va conving pe cei ce stati in dubii.
Nu ratati astfel de intalniri, sunt maxime...

Raffy
23-02-2013, 11:27
14-16....interesanta data. Sa vedem cum o sa fie vremea si ce am de facut...inca nu ma pronunt. Deci sa inteleg ca a ramas pt Bicaz.....

tzaga
23-02-2013, 12:05
nu neaparat .....mai cautati pensiuni generoase si cu piscina.....se stie de ce......si sa ne grabim sa dam si avansul sa stam linistiti

Alex-F1
24-02-2013, 02:11
Pe Transfagarasan nu merge? :cool1: Facem si-o coloana de Passat-uri pe serpentinele alea, filmat/pozat bineinteles, cu tot tacamul! :icecream: Mai jos ceva pensiuni, la preturi decente (pana in 100 RON/noapte camera dubla):

TEO11
01-03-2013, 12:29
Eu zic ca ar fi mai frumos pe Trans, este mai pitoresc! Eu sunt pentru!

Laurentiu Utiu
01-03-2013, 21:49
La fel, votez si eu pt Transfagarasan. Chiar daca Bicazul era langa mine dar mai bine merg 300 km si vad un loc superb... Mai ales coloana ar fi de vis...cu filmatul coloanei,poze, etc. Aici la Bicaz te cam inghesui intre munti....

klausu25
01-03-2013, 21:52
pai propuneti si locuri de cazare pe Transfagarasan!

Laurentiu Utiu
01-03-2013, 21:52
A pus Alex mai sus niste linkuri.

f l o r i n
02-03-2013, 22:43
Pe Transfagarasan nu merge? :cool1: Facem si-o coloana de Passat-uri pe serpentinele alea, filmat/pozat bineinteles, cu tot tacamul! :icecream: Mai jos ceva pensiuni, la preturi decente (pana in 100 RON/noapte camera dubla):

Eu zic ca ar fi mai frumos pe Trans, este mai pitoresc! Eu sunt pentru!

La fel, votez si eu pt Transfagarasan. Chiar daca Bicazul era langa mine dar mai bine merg 300 km si vad un loc superb... Mai ales coloana ar fi de vis...cu filmatul coloanei,poze, etc. Aici la Bicaz te cam inghesui intre munti....

pai propuneti si locuri de cazare pe Transfagarasan!

eu am senzatia ca vorbesc la pereti. Este ultima oara cand va atrag atentia asupra urmatorului aspect - zona si data au fost deja alese. Nu va convine - Alex, Laurentiu, Teo si Claudiu - mergeti separat de noi.....

... e un fel de bataie de joc ce faceti pe acest topic....

Alex - tu esti moderator aici, eu vad ca incurci un pic rolul tau - sper sa fie ultima oara.

Laurentiu Utiu
03-03-2013, 11:10
Pai tzaga zicea mai sus ca nu neaparat a ramas Bicazul. Iti dai seama ca mie imi convine Bicazul, e la 35 km de mine. Doar ca mno, credeam ca inca se stabileste locatia.
"eu am senzatia ca vorbesc la pereti. Este ultima oara cand va atrag atentia asupra urmatorului aspect - zona si data au fost deja alese. Nu va convine - Alex, Laurentiu, Teo si Claudiu - mergeti separat de noi....." Crezi ca scapi asa usor de noi ?:limba: Ca te balacesti de unu singur in piscina? Stai flex prietene ca nu prea o sa ai loc de "bombele" mele care o sa le lansez asupra locului tau de "relaxare" din piscina. :nebun:
Acum serios, cand vreti eu pot da o fuga sa ma interesez de preturi, eventual reduceri si alte oferte. Una e sa vb la telefon si alta e sa vb la fata locului. Doar sa stiu cate camere avem nevoie, cati vom fi aproximativ.

tzaga
03-03-2013, 17:50
pai asta spuneam laurentiu da o fuga la aia si spune ca am fi cam 10-15 camere cu meniu inclus ,de vineri seara pana duminica dupa masa de amiaza.....unii vor fi de joi acolo

vicius_the_one
03-03-2013, 18:03
Si niste pipitze la piscina sa ne tinem de ele ca tare beti vom fi la capitolul "jump in the pool"....

lexy
03-03-2013, 19:23
De pipitze ma tin eu ca voi sunteti insurati!Salut!

vicius_the_one
03-03-2013, 21:16
stai linistit, si la noi cei insurati de la o anumita cantitate de bautura si vorbe de duh iesite din noi....nu mai stau femeile pe langa noi :))...ne trebuie alta marfa suportabila :))

f l o r i n
04-03-2013, 11:06
Acum serios, cand vreti eu pot da o fuga sa ma interesez de preturi, eventual reduceri si alte oferte. Una e sa vb la telefon si alta e sa vb la fata locului. Doar sa stiu cate camere avem nevoie, cati vom fi aproximativ.

Chiar te rog !

Piscina... e buna, dar daca e fara, asta e - nu-i musai.

Cand poti, mergi si vezi - eventual si alte pensiuni care mai sunt pe acolo -

cati suntem - camere - vezi cine s-a inscris ca mere.

Eto
06-03-2013, 16:30
4. DSF+ sotie + 1 copil
6. Madalin (2 pers.)
8. Eto + Laura + Jack... Jack Daniels

f l o r i n
06-03-2013, 16:35
corect .... hihihihi, cum zice unii....

Laurentiu - ai reusit sa ajungi pe zona ?

Laurentiu Utiu
09-03-2013, 14:39
Încă nu. Spre sfârșitul săptămânii viitoare merg sigur. Vineri sau sâmbăta .

motormv
09-03-2013, 17:49
si eu vin cu jack (russel)

vicius_the_one
09-03-2013, 17:59
Eu vin cu masina si ceva vin bun....daca nu il execut pana atunci ;))

f l o r i n
10-03-2013, 22:09
Încă nu. Spre sfârșitul săptămânii viitoare merg sigur. Vineri sau sâmbăta .

ai reusit ?

Restul - rusine sa va fie.... :laugh:

Alex-F1
10-03-2013, 22:51
Pai nu e inca saptamana viitoare mah Florine...sau faci misto? :hmmm:

f l o r i n
10-03-2013, 23:22
a la Alex...... :chair:

Alex-F1
11-03-2013, 07:21
Pai eu chiar nu mi-am dat seama de ce l-ai intrebat "ai reusit?", cand omul a zis clar ca merge "spre sfârșitul săptămânii viitoare"... :wacko:

f l o r i n
11-03-2013, 10:33
ca sa fiu inaintea voastra.... cu intrebarile .... hahhahah.

vicius_the_one
11-03-2013, 11:01
Vaneaza posturi....sa il fac senior ...cum viseaza unii

f l o r i n
11-03-2013, 11:15
da... da... corect.:laugh:

Laurentiu Utiu
11-03-2013, 11:50
Asa e. Deci pe data de 15 sau 16.03 voi merge. Se pare ca Florin nu mai are rabdare sa il intalneasca pe Jack (Daniels). :laughing:

mihai_BV
11-03-2013, 13:41
Sau pe general....:)

tzaga
20-03-2013, 17:20
pe aici nimeni,nimic.....foarte tare!!!

lexy
20-03-2013, 17:37
Mda,entuziasmul atinge cote extreme,Laurentiu,ai mai ajuns?

vicius_the_one
20-03-2013, 18:52
Eu deja ma pregatesc intens de intalnire.....

motormv
20-03-2013, 22:45
Ne pregatim ptr ceva despre care inca nu cunoastem nimic

f l o r i n
21-03-2013, 10:45
Asa e. Deci pe data de 15 sau 16.03 voi merge. Se pare ca Florin nu mai are rabdare sa il intalneasca pe Jack (Daniels). :laughing:

... si uite asa, a trecut si 15... si 16...

pe aici nimeni,nimic.....foarte tare!!!

ba da.. toti si nimic... asteptam sa vedem cum ne rezolva Lau

Ne pregatim ptr ceva despre care inca nu cunoastem nimic

.. te referi la evenimentul din toamna .... da, asa este....nici nu stii, ce te asteapta ! sa iti pui rochita curata.....

Raffy
21-03-2013, 11:20
Fiti calmi, se va rezolva odata si-o data. :-)

Laurentiu Utiu
21-03-2013, 18:38
Nu stiu de ce nu primesc de fiecare data notificare prin mail cand apar subiecte noi in topic......
Am zis ca merg sambata (asta care a trecut) pe la pensiune dar era o vreme la noi de nici pisicile nu umblau. Una o vrut sa ia curba la coltul blocului si s-a rupt in 2 pisica. Asa frig era. -15 grade.
O sa merg duminica. Va tin la curent. O sa-l sun pe Florin de la fata locului.

passat lover
21-03-2013, 18:44
buna asta cu pisica nearticulata!

bogdan_eon
28-03-2013, 23:01
Laurentiu a zis pe data de 21 ca duminica merge sa vada care e treaba, duminica a fost in data de 24 si nu mai zice nimeni nimic pe aici, pana la urma ce facem?
Daca nu ia nimeni nici o masura poate merg eu pana acolo, am cam 300 km dus-intors.

motormv
28-03-2013, 23:41
9 pagini scrise si nimic concret

Laurentiu Utiu
29-03-2013, 19:47
Da. Am fost duminica insa nu am gasit nici un adminstrator acolo cu care sa pot vorbi, doar angajati care nu au putut sa-mi spuna nimic concret. Insa am mai fost joi inainte de masa. Problema e ca in zilele de 14-16.06 e ocupata complet pensiunea. Nici camere libere,nici casutele de afara. A spus ca singura posibilitate e ocuparea completa a pensiunii, dar intr-o alta perioada decat 14-16.06. Altfel nu ne poate garanta camerele libere. E foarte aglomerata perioada aceea. In zona aceea asta era singura pensiune frumoasa cu tot ce trebuie. Restul sunt simple, fara parcari ,fara piscina, nu au loc unde sa faci gratar, etc.

passat lover
29-03-2013, 20:45
pam pam

bogdan_eon
29-03-2013, 20:54
Gratare si alte treburi se pot face la Pensiunea Cristina, doar ca nu e cu piscina si nici pentru oameni foarte pretentiosi.

NORBI
31-03-2013, 16:30
4. DSF+ sotie + 1 copil
6. Madalin (2 pers.)

9. NORBI + sotie + copil

motormv
31-03-2013, 19:25
Poate mai incercam si alte variante de zone orice altceva in afara de valea prahovei

vicius_the_one
31-03-2013, 20:07
Clar ca valea prahovei nu...

Alex-F1
31-03-2013, 20:27
Madaline, atata vreme cat nashul mare a zis ce-a zis
Este ultima oara cand va atrag atentia asupra urmatorului aspect - zona si data au fost deja alese nu schimbam zona, decat cu acceptul stapanirii...sau vrei arest la domiciliu? :whistle:

vicius_the_one
31-03-2013, 21:28
Daca ar fi dupa mine direct la Putna as merge sau la Satu mare...Pentru 100 lei la motorina in plus chiar nu se merita sa ma stresez.

bogdan_eon
31-03-2013, 21:44
Cu riscul sa fiu certat ca deviez de la locatie, dar pentru ca nu prea mai avem alternative in acea locatie, propun si eu un loc de vis, si anume la Colibita.

vicius_the_one
31-03-2013, 21:53
Eu chiar 700km as avea. la un consum de 5% mi-ajunge un plin de motorina dus-intors ;))

bogdan_eon
31-03-2013, 22:06

Alex-F1
31-03-2013, 22:25
Mai scump nu gasisi bre? Camera dubla 150 RON?! :blink:

klausu25
31-03-2013, 22:25
Madaline, atata vreme cat nashul mare a zis ce-a zis nu schimbam zona, decat cu acceptul stapanirii...sau vrei arest la domiciliu? :whistle:

unde-i lege, nu-i tocmeala!!! :hey:

bogdan_eon
31-03-2013, 22:35

Plangaciosule, nu o sa regreti nici un leut pe care il dai, e ceva de vis, ai senzatia ca esti si la mare si la munte in acelasi timp, dar nu trebuie sa iti povestesc eu, ca tu ai fost cu puta in apa si in acelasi timp te uitai la zapada de pe creste.

tzaga
31-03-2013, 22:45
eu la colibita am fost .....e fff frumos peijul si ozonul....dar doar atat.....baie nu cred ca putem face,in rest complexul fisherman e de laudat.......haideti cu alte propuneri

klausu25
31-03-2013, 22:46

lasa, ma, ca nu stai o saptamana! Merita!

sunt si eu pe lista...

bogdan_eon
31-03-2013, 22:51
haideti cu alte propuneri

Praid

P.S. Parca vad ce omor ne luam de la florin ca facem talmes-balmes pe aicea. Dar din cate se pare nu prea avem nici o varianta pentru Lacul Rosu, iar timpul trece, si o sa se gaseasca din ce in ce mai greu ceva liber.

Alex-F1
31-03-2013, 22:57
Du-te mah, 300 RON pt. cateva ore de somn?! :huh: Pai imi fac un pat moale si dorm ca boierul in masina...chiar si cu cucoana dac-ar fi, ca oricum ea n-are bani sa-si plateasca mai mult decat mancarea, deci oricum cazarea as plati-o eu pt. amandoi... :innocent:

klausu25
31-03-2013, 23:04
esti dus cu capu..... rau!

Alex-F1
31-03-2013, 23:07
Asta nu-i o noutate... :whistle: Asta e, cand eram insurat, eram mai bogat, acum sunt la limita in fiecare luna cu finantele... :suparat: Si pe deasupra pana in august trebuie sa-mi strang si ~ 5.000 RON pt. concediu (cursa de F1 din Belgia si la mare in Grecia)...de unde atata fericire? :wacko:

Borisake
31-03-2013, 23:08
Daca tot faceti carcalete topicul si locatia poate schimbati si perioada ca sa mai vina si altii. hihihihihihihihihi
Hai luati-va bataie de la Flo ca da sa intre...hihihihihihi

klausu25
31-03-2013, 23:10
pe mine deja m-a certat.... acu` 3 saptamani

motormv
31-03-2013, 23:18
Daca nu e loc cautam in alta parte, ptr ce sa ne certe ? Sa incercam ceva prin ardeal mai sunt doua luni si nu sa concretizat nimic cred ca deja suntem in intarziere parerea mea

tzaga
31-03-2013, 23:25
perioada nu e de schimbat.......eu i-am luat nevesti-mii bilet de avion

Borisake
31-03-2013, 23:29
Atunci asta-i. Ne vedem alta data. Nu stiam ca la tine-i situatia mai grava.

tzaga
31-03-2013, 23:31
pai am tot vb de asta............haideti cu locatii faine si il imbunam pe Florin poate

PS....la praid am fost anu trecut ,deci pica

bogdan_eon
31-03-2013, 23:51
Am uitat ca anul trecut a fost la Praid :laugh:

f l o r i n
01-04-2013, 08:52
Muste fara cap.....

Padre1704
01-04-2013, 08:56
Gura Humorului? Este si complexul Arinis acolo unde e si piscina. Doar ca se plateste separat...din cate stiu

Raffy
01-04-2013, 10:11
Ne intoarcem la TransFagarasan. ;-)

Borisake
01-04-2013, 14:37
Muste fara cap.....
Asa simplu...higihihihihihihi

bogdan_eon
04-04-2013, 21:28
Un loc de vis in care merg cam o data pe an este acesta:

Problema este ca nu e mai in mijlocul tarii ca sa fie avantajos pentru toti cu drumul, piscina, sauna, mancarea e de la mama ei cu platouri taranesti si tot ce vrei de te lingi pe degete, bautura facuta de ei naturala... pot scrie pana maine, dar mai bine rasfoiti site-ul.

Alex-F1
04-04-2013, 21:58
Hehe...la 35 km de tine...nici nu esti tu smecher... :limba: Asa arata ok treaba pe-acolo, jos palaria! :bow:

bogdan_eon
04-04-2013, 22:02
Pai de asta am si zis ca e pacat ca nu e mai in mijlocul tarii, poate stie cineva ceva la fel, printr-o zona mai centrala a tarii, eu am pus-o pe asta ca asta o stiam si aici mai merg uneori (cand am bani) ca dupa mine as merge in fiecare weekend.

UNT-G.C
04-04-2013, 22:19
"cand am bani " si banii cat e ,cat ??

bogdan_eon
04-04-2013, 22:29
Depinde de mai multe aspecte, cat vrei sa stai, cate camere vrei sa iei (la grup se face reducere), ce vrei sa cuprinda meniul de mancare si bautura (pentru ca si acesta este inclus in pret, e un fel de all inclusive, poti sa servesti cat vrei). Eu ultima data am fost vara trecuta si am dat 100 euro pentru 2 zile 2 persoane, cu mancare si bautura inclusa, nu mai stiu ce preturi sunt acum, dar daca ar fi sa se voteze aici merg si stau de vorba cu patronul personal ca ma cunosc cu el. E fita maxima acolo, merg personalitati mari la care nici nu am curaj sa le scriu numele aici, nici nu se stie daca e liber in perioada in care vrem, dar daca o sa fie nevoie merg si vorbesc.

Alex-F1
04-04-2013, 22:33
Incepe sa sune prea bine...asta deja-i reclama agresiva... :grin:

bogdan_eon
04-04-2013, 22:36
:laugh: Fiind pe zona mea de lucru cu serviciul iti dai seama ca stiu tot ce misca si tot ce e mai bun pe aria mea.

Alex-F1
04-04-2013, 22:46
Cu alte cuvinte esti mare pisicher prin partile locului... :icecream: oricum Moldova e o zona frumoasa, pe care eu inca n-am ajuns s-o vizitez, dar o voi face cat de curand...dar nu asa intr-un weekend, ca nu intelegi nimic in 2 zile, ci minim o saptamana! :yes:

f l o r i n
05-04-2013, 09:35
da .. tie o luna iti ajunge ? acum macani ca trebuie sa mergi in concediu in Burkina Faso... si ca e scump, acum ca nu iti ajung 2 zile... nu vrei sa mergi in Miua Mea ?:laugh:

petru78
05-04-2013, 09:47
haidetzi bre la Sibiu! zona frumoasa, oameni de treaba, cazari bune, mancare fantastica si mai gasim si relatii pe la pensiuni...e in mijlocul tarii, nu am mai fost acolo anii trecuti, au si copii(dar si adultii) ce vedea si invata [Only registered and activated users can see links] , ce vreti mai mult?

petru78
11-04-2013, 15:26
nimic - nimic?

DSF
11-04-2013, 15:55
baieti mai e putin si vine iunie si nici maca nu s-a votat locatia :whip:haideti sa bagam un transalpina

Alex-F1
11-04-2013, 18:58
Cam subtire cu cazarile pe-acolo...si daca chiar sunt, nu sunt pensiuni asa mari, cu parcari imense, cum ne-ar trebui noua...de piscine nici nu mai vorbim...

motormv
11-04-2013, 19:26
Cred ca anu asta stam acasa

DSF
12-04-2013, 09:51
pe asta nu o cred. adminii ce parere au? nu ii lasa pe ei sufletul sa stea acasa :laugh:

vicius_the_one
12-04-2013, 13:38
Exclus...

tzaga
13-04-2013, 08:00
Va coco daca stam acasa......ce ati inebunit????

f l o r i n
13-04-2013, 08:30
hai repede cu alte oferte..... mai butonati si voi la net.

sa fie curata, sa aibe parcare si loc de joaca....

petru78
14-04-2013, 00:58
SIBIUUUUUUUUUUU!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! sau, daca va tine motorina, gura humorului. avem f aproape o salina minunata ( [Only registered and activated users can see links]) , gasim cazare si cunostinte. ar mai fi si maramuresul, insa este EXTREM de departe, din pacate...

klausu25
14-04-2013, 01:09

EDIT:
faceti si zoom pe harta, mi se pare totusi cam aproape de sosea...

petru78
14-04-2013, 01:40
totusi, cam mari preturile.... pe la 100, ca sa ne duca undeva la 150- 170 maaxim cu tot cu mancarea.

klausu25
14-04-2013, 01:43
eu am cautat si am propus... haideti si voi cu altele, sa vedem miscare...

bogdan_eon
14-04-2013, 09:43
sau, daca va tine motorina, gura humorului. avem f aproape o salina minunata ( [Only registered and activated users can see links]) , gasim cazare si cunostinte

La Gura Humorului pot merge eu in recunoastere sa caut ceva frumos de cazare, ca e aproape de mine (40 km), doar sa se voteze ca se vrea acolo ca sa nu merg degeaba.

NORBI
14-04-2013, 12:19
Sugestie ar fi si asta [Only registered and activated users can see links] au pensiune + han...merita studiat !

Alex-F1
14-04-2013, 12:25
La mine nu merge link-ul... Cumva era vorba de asta: [Only registered and activated users can see links] ? Aici e belea...am colegii de pe alt forum care au fost acolo de 2 ori la intalnirea nationala (eu n-am reusit sa ajung niciodata), dar au zis ca e ceva de vis, jos cu palaria...dar si scoruri pe masura! :noexpression: La cerere, pot face rost si de poze cu nemiluita... :cool1:

vicius_the_one
14-04-2013, 12:39
Eu am mai zis de scoruri....ptr 2 zile.....nu te costa mai mult ca o nunta 2 zile de stat.

Alex-F1
14-04-2013, 14:15
Oare? Pai eu la nunta dau 500 RON pt. 2 pers...si zii sa mori tu ca iese nationala pt. 2 pers. cu 500 RON la scorurile alea (160 RON camera dubla)! :book: Deci eu clar ma cazez la pensiunea Passat! :wub:

bogdan_eon
14-04-2013, 14:18
Vreti cazare de multe stele si preturi mici, nu prea se poate...

klausu25
14-04-2013, 14:24
va scarpinati pentru o economie de cativa zeci de lei... daca locatia e ok, eu cred ca merita un ban in plus, mai ales ca e vorba doar de 2, 3 nopti. Evenimentul asta are loc o data pe an si se cere sa iasa bine. Cine are tragere de inima catre aceasta adunare, o poate bugeta din timp. Inca de la plecare, anul trecut de la Praid trebuia sa va ganditi ca urmeaza si intalnirea de anul asta!

vicius_the_one
14-04-2013, 15:37
Stai linistit. Eu cred ca unii chiar nu vor sa vina chiar de s-ar organiza la ei in judet.

Alex-F1
14-04-2013, 20:31
Sper ca nu faci aluzie la mine... :boxing: Eu drumul il fac, fie cum o fi, dar, cum spuneam, avand in vedere ca timpul petrecut in camera (somn) va fi de maxim 10 ore pt. ambele nopti, eu zic ca 320 RON e cam prea de tot... :thumbsdown:

NORBI
14-04-2013, 21:16
Salut Alex , daca se ia decizia ptr. locatia asta eu, ma voi duce sa vorbesc cu patronul pe care il cunosc personal,vedem
ce se mai poate negocia , poate sa vina si Eto ca e la 55 km de Tg. Mures. Ai dreptate cu linkul , eu am gresit !
Totusi ar trebui sa spui o suma care ti-ar convenii si ce servicii sa contina acel pret !

Ma rog , daca se vrea sa imi dati de stire !
Adevarul e ca, anul trecut am fost si eu la Praid si ne-a placut enorm de anturajul de acolo !
Asa ca daca depinde de mine, eu voi incerca sa fac tot posibilul sa fie inregula !
Va doresc o seara placuta !

Nu mai da citat la ultimul post, se subintelage ca lui ii raspunzi

vicius_the_one
14-04-2013, 21:24
Interesant ca te cunosti cu omul de acolo. Se poate discuta altfel :)

Alex-F1
14-04-2013, 21:32
Lasa suma care mi-ar conveni mie, ca n-oi fi eu buricul pamantului acolo... Un pret omenesc pt. ce avem noi nevoie ar fi pe la 80, maxim 100 RON camera dubla pe noapte...acolo e 160, in schimb e adevarat ca si conditiile sunt excelente din cate am inteles, dar eu nu cred ca are careva dintre noi nevoie de atata lux...macar micul dejun daca ar fi fost inclus in banii astia... :huh:

tzaga
14-04-2013, 21:48
Pai este inclus Alex ,citeste notele din subsol

Alex-F1
14-04-2013, 21:59
Da? Na scuze atunci, n-am citit f. atent... :wacko:

NORBI
14-04-2013, 22:11
Interesant ca te cunosti cu omul de acolo. Se poate discuta altfel :)

Se poate vorbi negocia e un om care totusi isi cunoaste interesul !

Eu stau la 9 km de locatie , in Sighisoara asa ca prin zona mai cunosc lumea !
Acum sigur lumea o sa imi sara in cap , ca eu vreau o locatie cit mai apropiata !
Este doar o propunere, eu vin la intilnire , chiar daca ar fi si zona Sibiului sau alta locatie pina la 200 km !
Pentru mine principalul lucru ar fi sa se organizeze intilnirea si sa se adune trupa !
Totusi nu cred ca se poate vorbi de 80 / zi, dar poate un 120 - 130 s-ar putea negocia, daca am fi un grup ca anul trecut !

Alex-F1
14-04-2013, 22:24
Baga, nu mai sta, ca timpul tace si trece...de azi in 2 luni ar trebui sa fim impreuna.... :group: :huh: Si n-are de ce sa-ti sara cineva in cap, fiindca locatia e oarecum prin centrul tarii, ca sa fie fara suparare pt. toata lumea...acum cine locuieste prin centrul tarii, avantajul lui, asta e... :grin:

bogdan_eon
14-04-2013, 22:28
Si eu cred ca ar trebui intrebat cat de repede daca este libera perioada 14 - 16.06.2013 ca nu se stie daca este, si daca este sa nu se ocupe intre timp.

JON
14-04-2013, 22:34
La Gura Humorului pot merge eu in recunoastere sa caut ceva frumos de cazare, ca e aproape de mine (40 km), doar sa se voteze ca se vrea acolo ca sa nu merg degeaba.
foarte aproape este Voronetul, varful rarau, manastirea slatina - cine a trecut pe acolo cu siguranta a admirat peisajul superb.

NORBI
14-04-2013, 22:40
Cineva dintre organizatori, ar trebui sa preia initiativa si sa ia niste decizii ce se vrea si ce nu ..!
Intradevar timpul, incepe sa ne cam stringa !
Trebuie cineva, sa isi asume raspunderea , ca si anul trecut...!
Sper totusi sa nu fie cu suparare, nu am intentia sa supar pe nimeni !

Alex-F1
14-04-2013, 22:41
Pai asteptam si adminii sa-si dea cu parerea despre locatia respectiva...

vicius_the_one
14-04-2013, 23:06
Eu ma bag. Imi place ca e si aproape.

Alex-F1
14-04-2013, 23:12
Da, se stie, de tine toate-s aproape, ce mai! :laugh:

f l o r i n
15-04-2013, 09:08
Sugestie ar fi si asta [Only registered and activated users can see links] au pensiune + han...merita studiat !

La mine nu merge link-ul... Cumva era vorba de asta: [Only registered and activated users can see links] ? Aici e belea...am colegii de pe alt forum care au fost acolo de 2 ori la intalnirea nationala (eu n-am reusit sa ajung niciodata), dar au zis ca e ceva de vis, jos cu palaria...dar si scoruri pe masura! :noexpression: La cerere, pot face rost si de poze cu nemiluita... :cool1:

sunt pentru - pare mai mult decat ok - hai, cine se ocupa de problema ??

vicius_the_one
15-04-2013, 09:23
Norbinator :d

Alex-F1
15-04-2013, 09:57
Deci domnul Norbi, ai dezlegare la Dracul... :grin: E verde si de la admini pt. locatie, deci iti multumim anticipat daca poti face ceva pt. noi...hai, fii tu anul asta eroul nostru si rezolva-ne!!! :icecream: :kissing2:

Deci ultima lista era ceva de genu' (ca sa ai un numar orientativ de persoane):

4. DSF+ sotie + 1 copil
5. Alex-F1 (posibil cu inca un adult + 1 sau 2 copii...vedem)
6. Madalin (2 pers.)
9. NORBI + sotie + copil

Intrebi de scoruri pt. cazare si papa, reduceri cat mai substantiale :innocent: ...meniuri, variante etc...incepem de vineri cu cina si terminam duminica cu pranzul...eventual o masa "festiva" sambata seara, cu gratare, foc de tabara si alte acareturi de astea... :cool1:

Hai ca de azi in 2 luni suntem IMPREUNAAAAAAAA ... fie unde-o fi, doar sa fie!!!!!!!!!!!!! :happy2: :beer2: :clap:

Revin...deci unul din organizatorii de pe celalalt forum de care va ziceam ca au fost la nationala acolo de 4 ori!!!!! (nu de 2) e din Timisoara...nici nu stiam ca el s-a ocupat...l-am sunat acum si am povestit putin...ultima oara au fost in 2011...deci mi-a zis asa:

- locatia e de 4 stele + , chiar de fitze s-ar putea spune si totusi e cam tot timpul ocupat
- mancarea belea, dar tot cu scorurile de rigoare
- preturile nu se negociaza, indiferent de cat de mare e grupul
- parcare super mare
- piscina pe timp de vara
- gratare, foc de tabara si tot ce trebe
- restaurantul se inchide la ora 12 noaptea, deci trebuie parasit (ori afara, pe terasa ori la subsol, in crama climatizata - max. 40 pers.)
- loc de joaca pt. copii, terenuri, animale...cai pt. calarit....
- in principiu daca grupul nu e prea "rebel", n-au treaba cu tine, dar daca o ia pe ulei (gen urlete, strigate, racnete, sticle sparte etc), se intervine in forta.

lexy
15-04-2013, 15:46
4. DSF+ sotie + 1 copil
5. Alex-F1 (posibil cu inca un adult + 1 sau 2 copii...vedem)
6. Madalin (2 pers.)
9. NORBI + sotie + copil
10.Lexy

NORBI
15-04-2013, 21:14
Am inteles , mine imi fac timp sa ma intilnesc cu omul si dupa revin cu informatii de la sursa !

Alex-F1
15-04-2013, 21:23
Asteptam cu maxim interes!!! :mbounce: Daca tot zici ca-l cunosti, vezi poate totusi scoti ceva reduceri pt. cazare... :innocent:

NORBI
15-04-2013, 21:30
Asa ma gindeam si eu, acum e an de criza , acum o luna am fost pe acolo vineri seara si era cam liniste pe acolo !
Vad eu mine ce si cum !

f l o r i n
16-04-2013, 09:24
Multumim Norbi si asteptam cu interes, sa vedem ce poti rezolva.

NORBI
16-04-2013, 20:23
Cum vam promis , am fost la fata locului si am vorbit cu omul !

Din pacate este exact cum a scris si Alex , omul nu lasa nimic din pret !
E drept , e frumos , mincare buna etc. dar mie cel putin imi pare scump, mai ales daca am compara cu Pradiul de
anul trecut !
Ptr. a nu face reclama , pe forum eu scanez ofertele de pret 5 - 6 pagini si va trimit pe e- mail , daca imi trimiteti PM...!

Pe scurt , sunt inca 10 camere libere la pretul de 170 lei / nopate si 2 la 190 / zi ( fiind sezon ) pe perioada 14.06 - 16.06 !
Ptr. un pat suplimentar in camere ( ptr. copii ) 40 lei / noapte
In pret este inclus : mic dejun ptr. doua persoane ( spune omul , in valoare de 50 lei ), piscina , pescuit in lac !Ptr. a treia persoana 20 lei micul dejun !
In rest mai au oferte ptr. prinz si pentru masa festiva ! Sunt mai multe si cine doreste sa le primeasca le trimit scanate , numai sa trimiteti
e-mail !
Oricum preturi intre 37 lei si 58 / persoana - prinz
71 lei si 110 / persoana - cina festiva

Dupa parerea mea , iesim mai bine daca comanda la restaurant fiecare ce vrea si cit vrea !

Ma rog , daca sunt intrebari , va stau la dispozitie !

In drum spre casa , ma gindeam si la o alta locatie, dar nu are piscina si sunt casute amenajate cu baie, alaturi au restaurant,
este pe un deal deasupra orasului tot in natura , nu stiu preturi ! Daca se vrea voi da o fuga si pe acolo ![Only registered and activated users can see links]

vicius_the_one
16-04-2013, 20:30
Eu astept sa vad ce zic altiu. Eu ma bag. Daca au fost altii noi de ce nu;)?

Alex-F1
16-04-2013, 21:14
Camerele disponibile sunt la limita...adica suntem 10 pe lista pana acum, deci ar insemna ca nu mai putem primi alti doritori, fiindca nu sunt camere...si oricum scorurile sunt cam mari...asa la un calcul rapid, luand preturile minime, distractia la fata locului pt. 2 pers. (cazare + mancare) ar fi ~ 660 RON, mai putin nu are cum sa iasa, in schimb mai mult, da...plus motorina pt. drum, ar iesi spre 1.000 RON toata treaba pt. unele cupluri! :noexpression: Daca nu e prea mare deranjul, eu as zice sa incerci si dincolo, sa vezi ce si cum, ca pare ok, spatiu mare, preturi mai omenesti...

NORBI
16-04-2013, 21:28
Mine dupamasa imi fac timp si pentru a doua locatie !

Pe mine , nu trebuie sa ma includeti pe lista cu cazarea , in cazul de fata !
Eu stau in zona si ar fi absurd sa ma mut la pensiunie , asa ca vorbim de 9 camere !
Alex si eu sunt de acord cu tine e cam scump pertotal , nu mai putin adevarat , locul e
Peste Praid cu 2 - 3 clase si asta se vede si in pret !

Pina la urma , asta e doar o oferta !

Alex , trimitemi o adresa de e-mail pe PM, si iti trimit si tie ofertele !