PDA

Arată Versiune Īntreagă : Stopuri B5.5 - SA NU FACETI ASTA!

Log1teCk
23-06-2014, 00:15
Dupa o lunga poveste cu unul dintre stopuri, modelul lor fiind mai laptos, am presupus ca e vorba de mizerie in el si am zis sa-l clatesc cu apa, sa vad daca devine mai clar ( sticla nu este matuita, in perfecta stare ), l-am spalat, l-am pus pe masina, bine inteles nu a iesit toata apa din el si incepuse sa faca condens, pana astazi cand m-am saturat, fiind si soare puternic afara, am zis hai sa-l las la soare, scos de pe masina si poate se duce condensul, nu se ducea sub nici un fel, am dat o gaura mica in el cu ideea ca o sa se duca acum ( are pe unde sa respire stopul ), in schimb... nimic! Ramaneau niste broboane ( presupun eu uleioasa, nu imi explic de unde ) si o ultima solutie a fost sa il curat repede cu spirt, oricum spirtul se evapora, un proces simplu si curat.

Sa nu faceti asa ceva niciodata, nici macar sa va atingeti cu alcool de stopuri, probabil si farurile reactioneaza la fel.:closedeyes:

[Only registered and activated users can see links]

Il clatesc cu spirt repede, scurt prin gaura facuta, tot spirtul si incep sa aud cum trosneste, in 10 minute stopul meu era fisurat in zeci de locuri, noroc ca aveam folie rosie pusa pe el si ea il mai tinea, a ars chiar si garnitura care il tinea acolo. Totusi, o fi el alcool, dar are cateva grade, dar asa reactie chimica ce a facut, orgasmica!

[Only registered and activated users can see links]

O poveste fericita cu final si mai fericit! :wall:

Alex-F1
23-06-2014, 01:02
Sigur fu spirt ala? Spirtul gol nu are cu ce sa dauneze plasticului, dar la tine a fost vorba de o reactie a spirtului cu ceva! :hmmm: Acum stii ce? Fa-l si pe celalalt la fel, dar ai grija sa respecti modelul...adicatelea sa iasa la fel crapaturile!!!! :rofl: No offense, please...facem si noi acum haz de necaz, ca altceva nu mai putem face! :hey:

arctix
23-06-2014, 07:30
Nici eu nu cred ca a reactionat asa doar de la spirt

Log1teCk
23-06-2014, 09:17
Spirtul nu era expirat, a fost doar spirt si cu 2 zile inainte apa. Daca puneam niste vodka in el, probabil imi exploda in mana :bounce:

f l o r i n
23-06-2014, 09:24
Din pacate, cine stie ce mai ne vand astia ca spirt, in ziua de azi. Nu mai este ce trebuie.... de multi ani....

stopurile, farurile... clatite numai cu apa distilata.