PDA

Arată Versiune Īntreagă : salut

alx87
04-01-2015, 19:21
Am un passat 3bg 2002 1,9tdi 131 cp + chip tunning, masina are acum 320000km , cumparata din germania la 130000km,de curand i-am schimbat injectoarele, pentru ca masina nu mai tragea cum trebuie, si acum a venit randul turbinei care a inceput sa manance ulei si sa se blocheze uneori,turbina pe care am schimbat-o tot dupa alt passat crezand ca este mai buna decat a mea care fusese pe masina dar am dat gres.
Ma gandeam ca odata cu schimbarea turbinei sa-i pun una mai mare pentru o putere mai mare, sunt d multumit de cum merge masina si acum de puterea pe care o are dar parca daca tot trebuie sa investesc niste bani sa iau alta tubina parca as lua alta mai mare. Ce s-ar adapta dupa ce alt motor,mentionez ca nu vreau sa fac alte modificari gen schimbat inercoler. sau injectoare.. etc. Se merita sa fac un upgrade turbo? Masina are soft facut nu stiu cu ce presiun emerg acum in turbo, dar ce-i adevarat ca masina fuge bine de tot dupa ce i-am pus alte injectoare. Astept sugestii!

Raffy
04-01-2015, 19:50
Incearca asta:
[Only registered and activated users can see links]

Alex-F1
04-01-2015, 21:56
Avem o groaza de topicuri pe tema asta, nu mai era nevoie de inca unul, asa ca asta se inchide. Pe viitor te rog foloseste cu incredere functia de cautare a forumului si nu mai deschide topicuri cu titluri de astea aiurea...titlul unui topic trebuie sa reflecte subiectul aferent. Si citeste te rog si regulamentul din link-ul de mai sus. In alta ordine de idei, bun venit printre noi! :hi:

P.S.: Acum am vazut ca ai mai scris intr-un topic aceeasi treaba...sa nu mai faci de-astea.