PDA

Arată Versiune Īntreagă : Traseu admisie

passattdi92
15-04-2015, 15:27
Ce parere aveti de modificarea facuta mai jos?
Eu cred ca este de efect, dar cred ca la capat ar trebui puse niste site, pentru a evita eventualele neplaceri...
Cred ca in zilele calduroase e ideal pentru cei ce nu au FMIC.
Eu pana pun o turbina mai mare si implicit FMIC, ma gandesc serios sa fac chestia asta.

X e r o x u
15-04-2015, 21:31
Nici pe deasupara nu are sita, eu cred ca pe deasupra este mai direct, si asta conteaza, in plus pe timpul anotimpului cald la nivelul acela este mai cald aerul absorbit !

tama
15-04-2015, 23:06
Ma intreb ce se-ntampla cand toarna cu galeata si esti in fundul camionului. La B5.5, fata de B5 s-a adus o modificare la traseul de admisie tocmai pentru ca exista riscul sa-ti intre apa in filtru. Dar cu modificarea din poze...

spanu110976
15-04-2015, 23:39
Poti sa-ti montezi un intercooler mai mare inainte de upgradeul la turbina. Nu este nicio problema.
Xeroxu are dreptate cu temperatura aerului pe timpul verii la 15cm de asfalt. Intercoolerul este sfant.

Cornel
16-04-2015, 00:24
Nu te va ajuta cu nimic,trasel stock duce si 300cp fara modificari.

Laurentiu Utiu
16-04-2015, 09:46
La unii e gaurita grila centrala in dreptul acelui tub de admisie, la unii nu.
La mine nu era si am gaurit-o ulterior. Am intrebat pe altii la care e gaurita din fabrica si ziceau ca nu e problema cu apa, ca nu ajunge la filtrul de aer.

kosmyn_aurel89
16-04-2015, 23:13
si eu am gaurit-o, ce-I drept se imbacseste filtru mai repede, si gasesc tot felul de insecte. in schimb am observat o eficienta mai mare din partea intercooler-ului daca circul cu grila si proiectoru dat jos, adica pe aceleasi distante am scos consum mai mic fara aceste piese.

lucica
22-08-2015, 14:46
Daca in locul furtunelor in forma de S, care cum stiti sunt din cauciuc..am pune teava de inox..oare ce se intampla? Creste puterea ?

Laurentiu Utiu
22-08-2015, 15:47
Nu se intampla absolut nimic. Nu creste nici o putere. Singurul avantaj e ca nu se va ma umfla la accelerare si turbo lagul v-a scadea cu cateva milisecunde. Dar tu nu vei simti nimic la pedala.