PDA

Arată Versiune Întreagă : Faruri B5.5

didus
09-12-2016, 22:08
Cumpar faruri B5.5 OEM Hella, fara prinderi rupte sau alte defecte.
Sa nu fie de Anglia.
Multumesc!

Ionut Patrascu
09-12-2016, 23:51
Păi ia ceva after apoi schimba lupele cu ceva calitativ . Eu asa am făcut la ale mele , vezi pe autokarma .

didus
10-12-2016, 00:08
Pe masina am DEPO, dar sunt de tot rahatul. Tremura oglinzile la ele si ma dispera. Am xenon AM pe ele, iar cand stau cu fata la un perete se vede aiurea tare.
Azi am luat teapa de la unul din Flamanzi, Botosani. Am luat 2 faruri OEM hella.

Inainte sa le cumpar am vorbit la telefon de vreo 5 ori si tot de atatea ori l-am intrebat daca farurile sunt ok...urechi rupte, etc. M-a convins ca farurile sunt super "smechere". Le-a trimis cu posta ca nu se putea deplasa la curier. Am zis : ok, trimite-le. Azi, cand primesc coletul, ce sa vezi...?! Farul stanga cu ureche de sus lipita cu picatura si urechea din partea fazei lungi, rupta. Din cele 7-8 poze de pe olx nu se vedeau aceste defecte. L-am sunat pe marlan, ii spun ce am primit si il intreb frumos daca i le pot returna. Aaa, nu ... Ca farurile sunt bune, n-ai treaba....stau bine pe masina, etc... M-am umplut de nervi si l-am injurat de 200 ron.

In concluzie, vreau ceva OEM, sh, bune ai nu de Anglia.

PS: PIM-ule, te-am vazut zilele trecute pe la Super Copou. Frumos atelajul.

Alex-F1
10-12-2016, 00:51
Dar sunt macar OEM Hella farurile ce le-ai primit? Urechile alea le rezolvi rapid cu poxipol sau silicon sau plastic de ala topit cu glue gun. :hey:

didus
10-12-2016, 01:02
Da. Sunt OEM. Urechea de sus as putea sa o lipesc cumva (am vazut in etka, ca este kit de reparatie pentru urechile de sus), dar bucata de jos, de langa faza lunga lipseste plus ca este si plin de mizerie la interior. Nu ma doare ca am dat 200 ron aiurea, ma doare ca nu poti pune baza in unii oameni. Caut sa iau ceva SH bun. Daca voi gasi , farul stanga HELLA il voi dona aici pe forum...

Anuntul e asta - [Only registered and activated users can see links]

Alex-F1
10-12-2016, 01:08
Mizeria din interior nu-i o problema...oricum trebuie desfacute si bibilite, daca vrei sa faci o treaba serioasa. Si bucata de jos care lipseste o poti confectiona dintr-o bucatica de tabla, lipita cu poxipol si va fi stas! Eu zic sa consideri farurile astea un chilipir si sa te apuci de treaba, iar la sfarsit sa vezi ce satisfacut si multumit vei fi, ca ai facut tu cu manutele tale lucrarea! :yes:

Ionut Patrascu
12-12-2016, 17:47
PS: PIM-ule, te-am vazut zilele trecute pe la Super Copou. Frumos atelajul.

Tu ești din Iași bre ?Care ești ???

didus
12-12-2016, 17:49
Da. Sunt din Iasi. Dar nu cred ca ma cunosti. Eu te cunosc doar de pe forum... :)) Poate ne vom vedea la o cafea pe dupa sarbatori .

Sent from my Nexus 5X using Tapatalk

catalin1985
12-12-2016, 22:42
AM EU UNUL NOU NOU de pe partea dreapta, nemontat pe masina, este de europa,250 lei.