+ Postaţi subiect nou
Pagina 49 din 49 PrimulPrimul ... 39474849
Rezultate 961 la 961 din 961

Subiect: Intalniri in Timisoara

Moderator global Array Avatarul lui Alex-F1
    Data înscrierii
    Jan 2010
    Locaţie
    Timisoara
    Posturi
    25.383
    Marca auto
    Audi
    Model auto
    A6 C6 sedan
    Numar auto
    TM 76 UFO
    Propulsorul
    2.0 TDI 180 CP
    Statistici : Multumiri / Aprecieri
    E cam off-topic, dar alt loc mai potrivit n-am gasit, fiind vorba de timisoreni...

[Doar membrii inregistrati pot vedea link-urile. ]

Chiar daca articolul este de toamna trecuta, azi am fost personal acolo si situatia acestei familii este la fel, adica disperata. Asadar, cei din Timisoara si imprejurimi, daca simtiti acum, in pragul Craciunului, nevoia sa mangaiati niste suflete nevinovate, ajutati acesti copii, in special cu imbracaminte si incaltaminte, dar si cu rechizite scolare, jucarii si alimente. Ii gasiti in Beregsau Mare, la soseaua principala, la iesirea din sat, inainte de pod, pe partea dreapta. Sau putem merge impreuna. Sau, daca reusiti sa strangeti cate ceva pentru ei, dar, din diverse motive, nu puteti ajunge acolo, noi vom merge la ei saptamana viitoare, joi sau vineri...ne putem intalni in oras, ne dati noua darurile voastre si le ducem noi. Copiii au urmatoarele varste: 9 si 13 ani (baieti) si 11 ani (fata). Haideti...daca putem vorbi la telefoane de mii de lei sau sa ardem combustibil la masini de sute de lei lunar, cred ca nu vom saraci daca mai scoatem fiecare cateva zeci de lei din buzunar, pentru a aduce macar o raza de bucurie in sufletele acestor copii ingenuncheati de soarta.

"Nu recunosc alt semn al superioritatii, decat bunatatea." (Ludwig van Beethoven)
    Ultima modificare făcută de Alex-F1; Astăzi la 00:32.
    "Sa fii al doilea inseamna sa fii primul care pierde" (Ayrton Senna)

+ Postaţi subiect nou
Pagina 49 din 49 PrimulPrimul ... 39474849

Informații subiect

Utilizatori care navighează în acest subiect

Momentan este/sunt 1 utilizator(i) care citesc acest subiect. (0 membrii și 1 vizitatori)

Permisiuni postare

• Nu puteţi posta subiecte noi.
  • Nu puteţi răspunde la subiecte
  • Nu puteţi adăuga ataşamente
  • Nu puteţi modifica posturile proprii
  •