+ Postaţi subiect nou
Pagina 1 din 47 12311 ... UltimulUltimul
Rezultate 1 la 20 din 922

Subiect: My little "Ferrari"

Membru Senior Array Avatarul lui Cris_NFS
    Data înscrierii
    Sep 2011
    Locaţie
    Targu - Mures
    Posturi
    2.051
    Marca auto
    VW
    Model auto
    Passat B5.5 Sedan
    Numar auto
    MS 08 NFS
    Propulsorul
    1.9 TDI AWX 150 CP++
    Statistici : Multumiri / Aprecieri

My little "Ferrari"

Salutare! la cerere, imi prezint si eu Passatul
    E un 1.9 TDI din 2002, motor AWX, 130 cai, 5 trepte, manual, climatronic, incalzire in scaune fatza si cam atat a avut cand l-am cumparat. Am fost personal dupa el in Germania, asta a fost la inceputul lui 2005 si am luat-o cu 154.000 km (cel putin asa scria pe bord). Poate daca as cumpara acuma o masina as lua una cu mai multe dotari, dar in momentele alea vroiam Passat rosu cu climatronic, apoi urma sa ii mai fac eu una-alta...Si am inceput cu un CD-Player Panasonic 4x50 w, iluminat rosu-albastru de ziceai ca e de la mama lui asa bine s-a incadrat (mi l-au furat in regim de urgentza, la cateva zile dupa ce a vazut Romania), apoi i-am montat un kit de boxe in usile din spate (inalte+basi+filtre separatoare marca JBL) ca initial avea doar in usile din fatza, apoi pe placa din spate i-am dat 2 gauri si am montat 2 difuzoare de 6x9 legate la un amplificator mic, intre timp am pus unul mai mare de 4 canale, pe celelalte 2 care au ramas libere am pus un subwoofer de 2x350 W RMS .
    Urmatoarea miscare a fost montatul unor roti, am cumparat-o pe roti de iarna cu jante de tabla, nu avea nici macar capace. Am cumparat un set de jante Mille Miglia Action (8X17š) si cauciucuri Bridgestone 225/45/17 si am incaltzat-o. Deja arata altfel. Urmatorul upgrade a fost schimbarea oglinzilor cu unele de pe modelul 2004-2005 care sunt simetrice si cu semnalizator. Mai departe ... folii negre pe geamurile din spate, xenon de 6000k in farurile ei cu halogen oem, apoi am pus alte faruri cu care umblu si acum, cele cu DRL ( Devil Eyes ). Urmatorul cadou pe care i l-am facut au fost stopurile (FK) care urmeaza sa primeasca niste leduri
    Si multumita unuia/uneia care ma iubeste foarte mult sau pur si simplu i se parea ca arata prea bine masina si mi-a zgariat cu o cheie ceva toata partea stanga, incepand de pe aripa din fatza-usi-pana pe aripa spate, in semn de protest, daca tot a trebuit revopsita masina, i-am pus si prelungirile la bari, fatza Je Design, laterale, spate si eleronul de pe portbagaj Rieger...Aici aveti evolutia ei, ca sa nu mai umplu pe aici de poze... [Doar membrii inregistrati pot vedea link-urile. ]
    Pe ultima suta de metri i-am pus leduri la fantele de aer ca beculetele originale erau arse demult, 2 leduri rosii in plafoniera , acolo langa oglinga de pe parbriz, pe langa ledurile albe ce ilumineaza interiorul care deja erau demuuult si leduri rosii interioare la manetele de care se deschide usa
    Urmeaza: MAXI DOT iluminat cu leduri albe, tempomat, bixenon daca reusesc in farurile existente, daca nu probabil OEM, stopuri LED (DIY)

Membru Senior Array Avatarul lui DSF
    Data înscrierii
    Jan 2010
    Locaţie
    Slatina
    Posturi
    2.737
    Marca auto
    Volkswagen
    Model auto
    Passat Variant
    Numar auto
    OT 21 DSF
    Propulsorul
    AWX
    criminala masina, sa o stapanesti. credeam ca eu sunt singurl nebun cu spoilere rieger
    Passat Variant 1.9TDI - AWX 130CP+ indigo blue pearlescent

Data înscrierii
    Sep 2011
    Locaţie
    Targu - Mures
    Posturi
    2.051
    Marca auto
    VW
    Model auto
    Passat B5.5 Sedan
    Numar auto
    MS 08 NFS
    Propulsorul
    1.9 TDI AWX 150 CP++
    Citat Postat în original de dsf Vezi Post
    criminala masina, sa o stapanesti. credeam ca eu sunt singurl nebun cu spoilere rieger
    Mersi, stai linistit, sunt altii care sufera si mai tare. Sticker-ul ala cromat de pe masca de unde l-ai luat si ce pretz?

Membru Senior Array Avatarul lui arctix
    Data înscrierii
    Nov 2010
    Locaţie
    Bucuresti
    Posturi
    3.726
    Marca auto
    Volkswagen
    Model auto
    Passat B5.5
    Propulsorul
    AVF tiptronic
    Scuzele mele dar nu-mi place ce-ai facut, daca vroiai ferrari trebuia sa-ti cumperi unul

Passatul nu Ferrari si nu e o masina care sa se preteze la genul asta de modificari.

Sunt o multime de videoclipuri pe net cu Passaturi modificate frumos, elegant... sau uita-te la masina colegului Borisake ca sa vezi diferenta
    .....din pasiune.

Data înscrierii
    Sep 2011
    Locaţie
    Targu - Mures
    Posturi
    2.051
    Marca auto
    VW
    Model auto
    Passat B5.5 Sedan
    Numar auto
    MS 08 NFS
    Propulsorul
    1.9 TDI AWX 150 CP++
    Nu e suparare, parerile sunt impartite, iar gusturile...dar cu ce crezi ca as fi exagerat? lumea in general mi-a zis ca e facuta cu gust, elegant si fara exagerari
    Ultima modificare făcută de Cris_NFS; 28-01-2012 la 16:09.

Banned Array
    Data înscrierii
    Jan 2012
    Locaţie
    GL
    Posturi
    130
    Marca auto
    vw
    Model auto
    PASSAT
    Propulsorul
    diesel
    Frumoasa. Mi-ar placea si mie una asa..130 de cai, ai bagat ceva bani
    Cat ai dat pe bari?

Membru Level 1 Array Avatarul lui dogy_10
    Data înscrierii
    Jul 2010
    Locaţie
    Timisoara
    Posturi
    120
    Marca auto
    Volkswagen
    Model auto
    Passat b5 3bg
    Propulsorul
    1.6 ALZ
    Fiecare face ce vrea la masina lui, dar din punctul meu de vedere fusta spate e din alt film, e prea mare strica eleganta spatelui

Data înscrierii
    Sep 2011
    Locaţie
    Targu - Mures
    Posturi
    2.051
    Marca auto
    VW
    Model auto
    Passat B5.5 Sedan
    Numar auto
    MS 08 NFS
    Propulsorul
    1.9 TDI AWX 150 CP++
    Prelungirea fatza in jur de 130€, spatele second hand in jur de 5 milioane, iar lateralele ceva peste 400€ amandoua

Data înscrierii
    Sep 2011
    Locaţie
    Targu - Mures
    Posturi
    2.051
    Marca auto
    VW
    Model auto
    Passat B5.5 Sedan
    Numar auto
    MS 08 NFS
    Propulsorul
    1.9 TDI AWX 150 CP++
    Citat Postat în original de dogy_10 Vezi Post
    Fiecare face ce vrea la masina lui, dar din punctul meu de vedere fusta spate e din alt film, e prea mare strica eleganta spatelui
    Perfect de acord cu tine, si mie mi-ar fi placut ceva mai finutza, inca din spate nu asa de tare, dar din lateral cand ma uit chiar ca o vad si eu badarana prelungirea aia...mi-a coborat 8 cm fatza de ce a avut inainte. Eu nu vazusem kit-ul respectiv de prelungiri decat in reviste/poze/net si vezi tu in realitate ne mai trezim si cu surprize.Dar ce sa-i fi pus? Eu eram nebun dupa prizele alea de aer cu cate 2 tobe in ele pe pe Ferrari-ul 360 Modena dar pentru Passat asta era singura varianta care se apropie de asa ceva. Am vazut ceva care mi-a placut pe un Seat Leon dar pentru acea masina deja aveau baietii matritza si le faceau pe banda rulanta

A d m i n i s t r a t o r Array Avatarul lui f l o r i n
    Data înscrierii
    Jan 2010
    Locaţie
    Bucuresti
    Posturi
    11.409
    Marca auto
    V W
    Model auto
    Passat B6
    Numar auto
    SKF
    Propulsorul
    2,0TDI, CBAB, 140 Cp
    Ce mai merge facut la ea - asa cum arata, mai trebuie coborata un pic suspensia. Dupa aia, kit-ul optic se va "aseza" mult mai bine. Da jos colantele de pe usa - adopta un stil clean.....si va arata alftel.

Numai bine !
    [Doar membrii inregistrati pot vedea link-urile. ]

[Doar membrii inregistrati pot vedea link-urile. ] [Doar membrii inregistrati pot vedea link-urile. ] [Doar membrii inregistrati pot vedea link-urile. ]

Tel: 0769.VAG.FAN = 0769.824.326 - 0758.556.847

Data înscrierii
    Sep 2011
    Locaţie
    Targu - Mures
    Posturi
    2.051
    Marca auto
    VW
    Model auto
    Passat B5.5 Sedan
    Numar auto
    MS 08 NFS
    Propulsorul
    1.9 TDI AWX 150 CP++
    Am omis...suspensia am coborat-o dar numai pe fatza, am pus arcuri de highline si imi coboara 2 degete.Imi statea ridicata de bot, iar cu wooferul+atelierul mobil ce il am tot timpul in portbagaj spatele a coborat deja suficient zic eu, oricum daca intru/ies de la un subsol de centru comercial sau ceva de genul si e inclinat putin ating cu spatele pe jos...Acum masina are linia dorita de mine, initial, era un fel de scara magarului din cauza prelungirilor de bari,adica fatza era cel mai sus. iar spatele cel mai jos, iar distanta de la roata la arcul aripilor era in fatza de 5 degete si in spate de 3, acum e la fel, de 3 degete si in fatza si in spate. Colantele sunt si ele cam mari ce-i drept, la vara va primi o vopsea exterior si probabil vor fi altele mai mici, discrete si ceva cromat, mie imi plac, nu le-as elimina. Poza ce o atasez e cu niste arcuri fatza putin mai joase decat cele de highline, cam asa arata masina acum, foarte putin mai inalta de bot, aproape insesizabil
    Visul meu e un kit de suspensie pneumatica, am gasit un atelier unde monteaza, era un kit la 3000 de euro,cu tot cu montat/omologat/ITP, avea un panou cu 3 butoane, deci 3 pozitii memorate + un joystick cu care puteai sa te mai joci, cu 2 compresoare si evident butelia de aer, erau 2 optiuni, sa le monteze la vedere (erau bibelouri in portbagaj, nu alta) sau ascunse

Membru Senior Array Avatarul lui arctix
    Data înscrierii
    Nov 2010
    Locaţie
    Bucuresti
    Posturi
    3.726
    Marca auto
    Volkswagen
    Model auto
    Passat B5.5
    Propulsorul
    AVF tiptronic
    Citat Postat în original de Cris_NFS Vezi Post
    Nu e suparare, parerile sunt impartite, iar gusturile...dar cu ce crezi ca as fi exagerat? lumea in general mi-a zis ca e facuta cu gust, elegant si fara exagerari
    Scapa de fusta spate, cauta una votex sau de de W8 ca sa pastrezi tipsurile de la evacuari si vopseste-o in rosu coboara suspensia, punei stopurile originale (cu astea parca e skoda octavia1).

In partea din fata arata ok, poate o grila fara sigla ar da mai bine cu bara
    .....din pasiune.

Membru Level 2 Array Avatarul lui ti3sto
    Data înscrierii
    Mar 2011
    Locaţie
    Bucuresti Cartier Berceni
    Posturi
    387
    Marca auto
    Volkswagen
    Model auto
    Passat
    Numar auto
    WLF
    Propulsorul
    Benzen
    arctix ce rau te-ai facut, cu te ai facut ? in afara de bocanii aia din mall =))

drumuri bune cu passatul rosu :)
    Sanatate !

Data înscrierii
    Sep 2011
    Locaţie
    Targu - Mures
    Posturi
    2.051
    Marca auto
    VW
    Model auto
    Passat B5.5 Sedan
    Numar auto
    MS 08 NFS
    Propulsorul
    1.9 TDI AWX 150 CP++
    Am alte prioritati si sincer chiar nu m-as apuca iar de modificat caroseria,fac o mica paranteza aici, stau in spania si aici o am inmatriculata, omologarea m-ar costa vreo 600 € indiferent ca ii adaug/modific o bara sau un eleron sau 10. Le trebuie proiect tuning facut de un inginer + + + ,aici e chiar greu sa iti tunezi o masina, iar daca nu faci omologarea nu treci ITP-ul, sunt batuti in cap, pentru omologarea la ceea ce am pus pe masina le-am dus certificatul de omologare TUV de Germania, cica e valabil in toata Europa, mai putin spania, deci daca am cheltuit undeva la 1000 de euro pe spoilere, a trebuit sa platesc inca 600 buni pt omologare/ITP si ce-a mai fost pe acolo...asa ca faza cu modificatul cade...
    Stopurile le fac cu leduri cand voi avea timp, deci no chance sa le dau jos, sa vad daca reusesc sa le desfac fara urmari grave

Membru Level 2 Array Avatarul lui funKys
    Data înscrierii
    Sep 2010
    Locaţie
    Ma pot intalni cu voi in : Piatra Neamt, Roman, Bacau, Iasi
    Posturi
    888
    Marca auto
    Skoda
    Model auto
    Octavia Tour
    Propulsorul
    1.9 TDI AHF 110 CP
    e faina, sa o stapanesti sanatos.imi place!
    ,,Sunt momente in viata in care oricum iti va sta corpul, sufletul sta in genunchi." Victor Hugo

Data înscrierii
    Jan 2010
    Locaţie
    Bucuresti
    Posturi
    11.409
    Marca auto
    V W
    Model auto
    Passat B6
    Numar auto
    SKF
    Propulsorul
    2,0TDI, CBAB, 140 Cp
    deci, nu e la noi cel mai greu cu birocratia....

Da, arata mai bine in ultima poza. Era cocotata rau in pozele de mai sus...si kit-ul nu se integra cu pozitia ei.

La revopsire, las-o o perioada, fara colante..... e pacat de ea

Oricum, in stilul modificarii racing, pe care ai facut-o ... in curand cred ca trebuie sa scapi de cromul de pe ea....

[Doar membrii inregistrati pot vedea link-urile. ] [Doar membrii inregistrati pot vedea link-urile. ] [Doar membrii inregistrati pot vedea link-urile. ]

Membru Level 2 Array Avatarul lui Clasic
    Data înscrierii
    Aug 2010
    Locaţie
    Craiova
    Posturi
    215
    Marca auto
    Volkswagen
    Model auto
    Sharan
    Numar auto
    DJ-87-CAS
    Propulsorul
    1.9 TDI AUY
    In primul rand

Sa o stapanesti sanatos si fara evenimente neplacute. Ce-a mai frumoasa masina este aia care iti place tie, si o aranjezi dupa gustul tau. Din pozele prezentate mi-a atras atentia un ornament de nichel la capota portbagaj, ii sta foarte bine.... Ai idee unde gasesc si eu asa ceva? Cat costa, cum se prinde etc etc.... Hai ca deja te-am stresat cu intrebarile mele.....

Numai bine!
    Femeia este unealta diavolului trimisa pe Pamant sa distruga barbatul care este un inger ceresc... :))

Data înscrierii
    Sep 2011
    Locaţie
    Targu - Mures
    Posturi
    2.051
    Marca auto
    VW
    Model auto
    Passat B5.5 Sedan
    Numar auto
    MS 08 NFS
    Propulsorul
    1.9 TDI AWX 150 CP++
    Citat Postat în original de f l o r i n Vezi Post
    deci, nu e la noi cel mai greu cu birocratia....

Da, arata mai bine in ultima poza. Era cocotata rau in pozele de mai sus...si kit-ul nu se integra cu pozitia ei.

La revopsire, las-o o perioada, fara colante..... e pacat de ea

Oricum, in stilul modificarii racing, pe care ai facut-o ... in curand cred ca trebuie sa scapi de cromul de pe ea....
    M-ai palit cu cromul...intre timp caut si bandourile alea de pe usi cu crom OEM, pe rosu, negru, albastru imi place cum arata...ma gandeam la cele de pe usi sa le imbrac total in crom ca vazusem ceva chestii ce se lipeau cu adezor, dar pana la urma cred ca tot pe OEM as ramane, sunt mai discrete

Data înscrierii
    Jan 2010
    Locaţie
    Bucuresti
    Posturi
    11.409
    Marca auto
    V W
    Model auto
    Passat B6
    Numar auto
    SKF
    Propulsorul
    2,0TDI, CBAB, 140 Cp
    greu - si masina sport.... si limuzina.... cam greu sa se impace cromul cu sportul. Trebuie sa te hotarasti....ca stii cum e, din unele lucruri amestecate, iese ceva nasol.....

ori mergi pe sport - si culoarea ta se impaca foarte bine cu negrul....ori, macar nu mai pune alte elemente cromate pe ea...... ca o sa fie chitch tuning...

Data înscrierii
    Sep 2011
    Locaţie
    Targu - Mures
    Posturi
    2.051
    Marca auto
    VW
    Model auto
    Passat B5.5 Sedan
    Numar auto
    MS 08 NFS
    Propulsorul
    1.9 TDI AWX 150 CP++
    Citat Postat în original de Clasic Vezi Post
    In primul rand

Sa o stapanesti sanatos si fara evenimente neplacute. Ce-a mai frumoasa masina este aia care iti place tie, si o aranjezi dupa gustul tau. Din pozele prezentate mi-a atras atentia un ornament de nichel la capota portbagaj, ii sta foarte bine.... Ai idee unde gasesc si eu asa ceva? Cat costa, cum se prinde etc etc.... Hai ca deja te-am stresat cu intrebarile mele.....

Numai bine!
    Mersi, ornamentul l-am luat la metru, se vand de diferite latimi, il tai frumos la margini si il lipesti. Eu am cumparat marca 3M, are 2 benzi finutze de dublu adezor si cu alea sta...

+ Postaţi subiect nou
Pagina 1 din 47 12311 ... UltimulUltimul

Informații subiect

Utilizatori care navighează în acest subiect

Momentan este/sunt 1 utilizator(i) care citesc acest subiect. (0 membrii și 1 vizitatori)

Permisiuni postare

• Nu puteţi posta subiecte noi.
  • Nu puteţi răspunde la subiecte
  • Nu puteţi adăuga ataşamente
  • Nu puteţi modifica posturile proprii
  •