+ Postaţi subiect nou
Rezultate 1 la 5 din 5

Subiect: senzor de ulei

Membru Level 1 Array
    Data înscrierii
    Nov 2014
    Locaţie
    galati
    Posturi
    82
    Marca auto
    vw passat
    Model auto
    passat motor 1, 9 131cv avf
    Numar auto
    -
    Propulsorul
    -avf
    Statistici : Multumiri / Aprecieri

senzor de ulei

Salut
    Nu stiu daca am gasit locul potrivit pentru antrebarea mea ,sunt proaspat pe forum si vreau sa va cer un sfat an cazul problemei masinei mele , mi sa aprins an bord martorul lipsa ulei de cateva luni bune , controlez des nivelul la ulei si e ok , schimbul al fac regular si completez cam 300 gr antre schimburi la 15000 km , dar compiuterul de bord , maxidotul ...... nu se mai citeste bine ceea ce scrie sub martor din ce reusesc eu sa descifrez scrie senzor ulei am de 4 ani masina si an afara de ulei si motorina nu am facut altceva, cred ca a sosit timpul sa investesc ceva banuti , pentru anceput datimi va rog un sfat an legatura cu martorul de ulei apoi tre sa schimb maxidotul astept un raspuns de la profesori

Membru Level 2 Array
    Data înscrierii
    Jun 2014
    Locaţie
    Bucuresti
    Posturi
    449
    Marca auto
    vw
    Model auto
    passat
    Numar auto
    -
    Propulsorul
    2,8v6 4 motion
    Schimbi senzorul asa am avut si eu este cel de pe baia de ulei si pe hella cam 175 de ron ar costa

Membru Level 1 Array
    Data înscrierii
    Nov 2014
    Locaţie
    galati
    Posturi
    82
    Marca auto
    vw passat
    Model auto
    Numar auto
    -
    Propulsorul
    -avf
    Mersi mult Zoican ma apucase grijile cum ca ar treb. data baea de ulei jos si ca ar fi anauntru dar e pe bae , dar treb. urgent comporta la ceva pntr motor sau pot face operatia dupa sarbatori ? mersi anticipat

Membru Level 2 Array Avatarul lui wavsound
    Data înscrierii
    Aug 2012
    Locaţie
    Iasi
    Posturi
    506
    Marca auto
    Volkswagen
    Model auto
    Passat b5 Variant
    Numar auto
    IS 88 WAV
    Propulsorul
    AWX - 155cp
    Reciteste ce ai scris! A trebuit sa ma chinui sa inteleg ce ai vrut sa spui.. Nu o spun cu rautate!

Ontopic: senzorul e ieftin si usor de schimbat.
    Maxidotul mai scump si ceva munca insa merita! (Nu il poti schimba tu acasa,apeleaza la florin).
    Doar pentru ca ai o masina nu inseamna ca poti sa fii pilot de curse. Doar pentru ca ai un aparat foto ...
    [Doar membrii inregistrati pot vedea link-urile. ]

Membru Level 1 Array
    Data înscrierii
    Nov 2014
    Locaţie
    galati
    Posturi
    82
    Marca auto
    vw passat
    Model auto
    Numar auto
    -
    Propulsorul
    -avf
    Da treb sa recunosc le-am cam balbait , deci senzorul de ulei daca urc masina pe rampa al gasesc montat pe baea de ulei apoi odata demontat cel vechi o am pierderi de ulei sau nu are treaba cu interiorul baii de ulei
    Iar maxidotul sa vad cum pot ajunge an tara pentru ca sunt la Firenze si broscarii de aici pentru orice mergi nu se poate repara fac comanda la reprezentanta si doare rau frate cand ati cere 650 euro plus montaj pentru maxidot, am gasit maxidot din dezmembrari si cand lau vazut se uitau ca muta la pastrav spunandumi ca unde am auzit eu ca se poate schimba maxidotul , apoi tre sati imaginezi cate complimente le-am facut mersi mult de sfaturi si daca auziti pe cineva care monteaza prin zona Firenze datimi de veste

+ Postaţi subiect nou

Informații subiect

Utilizatori care navighează în acest subiect

Momentan este/sunt 1 utilizator(i) care citesc acest subiect. (0 membrii și 1 vizitatori)

Permisiuni postare

• Nu puteţi posta subiecte noi.
  • Nu puteţi răspunde la subiecte
  • Nu puteţi adăuga ataşamente
  • Nu puteţi modifica posturile proprii
  •