+ Postaţi subiect nou
Pagina 4 din 4 PrimulPrimul ... 234
Rezultate 61 la 64 din 64

Subiect: OZN-ul negru

Membru Level 2 Array Avatarul lui xew
    Data înscrierii
    May 2015
    Locaţie
    Bucuresti
    Posturi
    362
    Marca auto
    VW
    Model auto
    Passat Variant B5.5, 2001, LA7W
    Numar auto
    incepe cu B
    Propulsorul
    1.8T, AWT, pă gaz
    Statistici : Multumiri / Aprecieri
    [Doar membrii inregistrati pot vedea link-urile. ] pentru pozitie am luat si eu cu vreo saptamana in urma, intra bine in far dar nu prea imi place cum se vede lumina rece combinata cu galbeata becului normal.
    In plafoniera nu intra, asa ca ii voi gasi alta utilizare sau il voi pasa fratelui meu sa-l bage la Lighean.
    [Doar membrii inregistrati pot vedea link-urile. ]

Nu te pune cu prostu' ca are mintea limpede si va birui. Toti iti vor binele, nu-i lasa sa ti-l ia.

Membru Level 1 Array Avatarul lui Katalynoo
    Data înscrierii
    Sep 2013
    Locaţie
    Piatra Neamt
    Posturi
    180
    Marca auto
    VW
    Model auto
    -Passat
    Numar auto
    NT87KTL
    Propulsorul
    -1.8T
    Vă salut!Concediul ăsta nigger-ul meu a cerut și el ceva atenție și a primit...ca de obicei.Datorita pierderilor de ulei + zornăiala produsa la accelerarile la rece sa acționat asupra problemelor în data 05.01 începând prin desfacere capac chiulasa,verificat garnitura care se prezintă bine,verificat întinzător + lanț ax came care se prezintă bine,verificat tacheti care ar da ceva semne de oboseala ei putând fi motivul sunetului suspect dar nu 100% [Doar membrii inregistrati pot vedea link-urile. ]
    *capacul a fost curățat înainte de montare
    Localizarea vizuala a pierderilor de ulei arata spre epurator sau simering vibroken către c.v. ajungându-se la schimbarea celui din urma cu unul Elring.Cu ocazia demontarii c.v. sa constatat uzura înaintată a discului de ambreiaj Luk cu marcaj Audi (dupa spusele mecanicului ar fi fost cel din fabrica)care a necesitat înlocuire cu unul KM de care nu auzisem pana atunci dar altceva nu am găsit pe stoc.Placa de presiune + rulmentul se prezintă bine. [Doar membrii inregistrati pot vedea link-urile. ]
    Printre ele sa curățat clapeta de accelerație + adaptare vag și refacere prin polizare plăcută frână efectiv noua în care intrase o pietricica care făcea șanțuri în discul și mai nou .La final sa înlocuit ulei cu LM 4100 5w40 + filtru Mann.Toata operațiunea a durat de la 9 dimineață până la 3 noaptea .De atunci am parcurs 2000km și uleiul a scăzut pe joja de la 3sferturi la jumătate...rămâne de văzut dacă sa pierdut sau a fost consumat.

Trimis de pe al meu SM-G930F folosind Tapatalk
    Ultima modificare făcută de Katalynoo; 11-01-2017 la 04:57.
    Pietonul este o invenție diabolică, menită să-i chinuie pe șoferi.

Membru Level 2 Array Avatarul lui ADY
    Data înscrierii
    Jun 2010
    Locaţie
    BALS
    Posturi
    610
    Marca auto
    VW PASSAT
    Model auto
    PASSAT
    Numar auto
    OT-81-AMA
    Propulsorul
    1.9 TDI, AFN, 81KW, 110CP
    semnalizarile ce marca sunt? ai xenoane OE sau AM pe scurta? cat te-au costat farurile si semnalizarile?
    Ultima modificare făcută de ADY; 11-01-2017 la 11:46. Motiv: am citit posturile anterioare si am aflat ce ma interesa

Membru Level 1 Array Avatarul lui Katalynoo
    Data înscrierii
    Sep 2013
    Locaţie
    Piatra Neamt
    Posturi
    180
    Marca auto
    VW
    Model auto
    -Passat
    Numar auto
    NT87KTL
    Propulsorul
    -1.8T
    Depo sunt toate...găsești pe olx la vreo 600lei noi...recomand.Xenon aftermarket Thunder.

Trimis de pe al meu SM-G930F folosind Tapatalk
    Pietonul este o invenție diabolică, menită să-i chinuie pe șoferi.

+ Postaţi subiect nou
Pagina 4 din 4 PrimulPrimul ... 234

Informații subiect

Utilizatori care navighează în acest subiect

Momentan este/sunt 1 utilizator(i) care citesc acest subiect. (0 membrii și 1 vizitatori)

Permisiuni postare

• Nu puteţi posta subiecte noi.
  • Nu puteţi răspunde la subiecte
  • Nu puteţi adăuga ataşamente
  • Nu puteţi modifica posturile proprii
  •