+ Postaţi subiect nou
Rezultate 1 la 6 din 6

Subiect: problema buzer lumini aprinse

Membru Level 1 Array
    Data înscrierii
    Jul 2016
    Locaţie
    Ploiesti
    Posturi
    67
    Marca auto
    vw
    Model auto
    passat
    Numar auto
    PH 16 ERD
    Propulsorul
    1.9 avf 131cp, 6+1 trepte
    Statistici : Multumiri / Aprecieri

problema buzer lumini aprinse

Salutari domnilor, am si eu un passat brek, cel din profil, nu stiu exact daca e b 5 sau b5.5 si nici ce clasa de dotari are, am luat masina de doar 2 saptamani si sper sa ma ajutati sa lamuresc si treburile astea, dar mai important e ca nu merge buzzerul pt lumini aprinse, lumina din usa de jos, din plafoniera si martorul de pe bord pentru usa deschisa merge, nu stiu daca modelul asta ma avertizeaza pt lichid parbriz, frana de mana, motorina etc, nu am apucat sa probez, are display mic pt BC, ca si dotari pt stabilirea clasei de dotari are 8 air-baguri, clima, magazie 6 cd, oglida heliomata, senzori ploaie, incalzire in scaune, care apropo nu merge, dar am citit deja pe forum si cand am timp ma apuc de ea, are xenon pe faza de drum nu stiu daca din fabrica sau nu, pt ca in far se vede pozitia galbena si lumina de drum nunata aia de xenon, 4 geamuri electrice, alarma, pe asta am auzito, e pe clacxon legata, cred ca asta e de farica, ce sa mai zic volan reglabil 2 axe, scaune fata, reglabile inaltime, scaun inaltator in bancheta spate, cotiera spate, geamuri nunta inchisa de fabrica. in concluzie imi dati si mie un pic de ajutor va rog. o zi buna in continuare

Membru nou Array
    Data înscrierii
    Feb 2016
    Locaţie
    Neamt
    Posturi
    40
    Marca auto
    Wolkswagen
    Model auto
    Passat
    Numar auto
    NT 99 WAD-
    Propulsorul
    -AWX
    Bine ai venit pe forum si multi km fara probleme. O poza face cat o mie de cuvinte ledgat de model, buzerul poate lipseste sau e defect !

Membru Level 1 Array
    Data înscrierii
    Jul 2016
    Locaţie
    Ploiesti
    Posturi
    67
    Marca auto
    vw
    Model auto
    passat
    Numar auto
    PH 16 ERD
    Propulsorul
    am inteles o sa revin si voi posta si foto cu masina, mersi de pont

Membru Level 1 Array
    Data înscrierii
    Jul 2016
    Locaţie
    Ploiesti
    Posturi
    67
    Marca auto
    vw
    Model auto
    passat
    Numar auto
    PH 16 ERD
    Propulsorul
    nu am reusit inca sa fac o poza dar sigur voi reveni cu una cat de curand, vroiam doar sa spun ca merge buzerul, nu stiu ce mi sa parut mie prima oara, poate si unde este prima masina serioasa pe care o detin, adica e cam avion pentru mine, inaintea ei nu am avut decat maisini cu cel mult geamuri electrice, asa ca interactiunea cu toate sitemele ei vor mai fi o nescunoscuta pentru inca ceva timp. multumesc de interventia prompta si revin cu poze pt a stabili exact ce model si clasa de dotari are masina sa stiu si eu cat intreb ceva pe forum sa spun exact ce masina detin :)

Membru Level 1 Array Avatarul lui Andrei C
    Data înscrierii
    Jun 2016
    Locaţie
    Oradea
    Posturi
    105
    Marca auto
    Volkswagen
    Model auto
    Passat
    Numar auto
    BH 25 COV
    Propulsorul
    AVB
    Salutare. Eu am aceasi problema: nu indica in bord usa deschisa, nu se aprinde lumina, nu se aprinde becul de jos, nici nu urla daca uit becurile aprinse.
    In trecut functionau toate, inafara de buzer. A trebuit sa dau fata usii jos sa repar ceva la geam, si de-atunci au murit toate. 😣

Trimis de pe al meu SM-G900F folosind Tapatalk

A d m i n i s t r a t o r Array Avatarul lui f l o r i n
    Data înscrierii
    Jan 2010
    Locaţie
    Bucuresti
    Posturi
    11.414
    Marca auto
    V W
    Model auto
    Passat B6
    Numar auto
    SKF
    Propulsorul
    2,0TDI, CBAB, 140 Cp
    trebuie reconditionata yala - refacere lipituri placa electrica a yalei, curatare colector, inlocuire switch
    [Doar membrii inregistrati pot vedea link-urile. ]

[Doar membrii inregistrati pot vedea link-urile. ]

[Doar membrii inregistrati pot vedea link-urile. ] [Doar membrii inregistrati pot vedea link-urile. ] [Doar membrii inregistrati pot vedea link-urile. ]

Tel: 0769.VAG.FAN = 0769.824.326 - 0758.556.847

+ Postaţi subiect nou

Informații subiect

Utilizatori care navighează în acest subiect

Momentan este/sunt 1 utilizator(i) care citesc acest subiect. (0 membrii și 1 vizitatori)

Permisiuni postare

• Nu puteţi posta subiecte noi.
  • Nu puteţi răspunde la subiecte
  • Nu puteţi adăuga ataşamente
  • Nu puteţi modifica posturile proprii
  •