+ Postaţi subiect nou
Rezultate 1 la 2 din 2

Subiect: Schimbare simering priza cutie viteze manuala 6+1

Membru Level 1 Array
    Data înscrierii
    Jul 2016
    Locaţie
    Ploiesti
    Posturi
    77
    Marca auto
    vw
    Model auto
    passat
    Numar auto
    PH 16 ERD
    Propulsorul
    1.9 avf 131cp, 6+1 trepte
    Statistici : Multumiri / Aprecieri

Schimbare simering priza cutie viteze manuala 6+1

Salut, in primu rand sper sa nu fiu luat de ciuf de moderatori, dar posturile legate de cutie nu contine nici unul nimic legat de problema mea. Am observat ca curge ulei din cutie prin fereastra de la ambreiaj, si stiu ca acolo este un semering la priza cutiei, ma gandesc ca pe acolo curge. Intrebarea mea, se schimba pe exterior, adica sub rulment, sau pe interior, desfacand cutie de viteze?
    Caracterul fără inteligență face mult. Inteligența fără caracter nu face nimic.

Just in... Array
    Data înscrierii
    Sep 2013
    Locaţie
    Bucuresti
    Posturi
    5
    Marca auto
    Volkswagen
    Model auto
    passat
    Numar auto
    -
    Propulsorul
    BGW
    Statistici : Multumiri / Aprecieri
    Salut,
    Ai rezolvat problema?

Ieri am scos si eu cutia pentru inlocuire de ambreiaj si am gasit semeringul prizei de cutie uzat (bineinteles ulei in carterul ambreiajului, iar in cutie nivelul cu cativa cm mai jos decat normal). Fiind duminica nu am gasit pe nicaieri sa-l cumpar asa ca am amanat pe seara aceata montajul.

Astazi am cautat semeringul 24.8-40-8/6 (asta scrie pe el), insa nu am gasit decat 25-40-8 (sper sa nu fie probleme pentru 2 zecimi la cota interioara).

Ar trebui sa-l pot scoate usor cu o surubelnita ascutita, fara sa demontez cutia

+ Postaţi subiect nou

Informații subiect

Utilizatori care navighează în acest subiect

Momentan este/sunt 1 utilizator(i) care citesc acest subiect. (0 membrii și 1 vizitatori)

Permisiuni postare

• Nu puteţi posta subiecte noi.
  • Nu puteţi răspunde la subiecte
  • Nu puteţi adăuga ataşamente
  • Nu puteţi modifica posturile proprii
  •