+ Postaţi subiect nou
Rezultate 1 la 1 din 1

Subiect: Am primit cadou jetta 2

Membru Level 2 Array Avatarul lui davidut5
    Data înscrierii
    Jan 2013
    Locaţie
    Alexandria
    Posturi
    519
    Marca auto
    vw
    Model auto
    pas
    Numar auto
    ROK
    Propulsorul
    atj
    Statistici : Multumiri / Aprecieri

Am primit cadou jetta 2

Masina a fost la o cunostinta, dar nefiind masina de fata(fara AC si servodirectie) a ajuns la mine. Cum imi place sa surubaresc e numai buna pentru mine. Masina era cu o posibila garnitura de chiuloasa arsa(fierbea apa). Am plecat din Romania cu cateva piese inclusiv garnitura chiuloasa si suruburi, insa nu a fost nevoie decat de antigel termostat si cateva garnituri.
    Am zburat cu Elisei la Madrid si am venit cu ea pe roti. Drumul a fost aproape fara peripetii.
    Nici nu am iesit din Spania si dupa o oprire am plecat cu frana de mana trasa
    Abia tragea saraca ajungea greu pe la 120, drumul era la vale dar ea gafaia si cerea viteza 4 mai tot timpul. Cred ca am mers asa vreo 15-20km pe autostrada la 120-130km/h, cand am avut nevoie de frana la podea s-a dus. Am observat neatentia si am mers incet pana am putut opri, jantele spate erau cam negre de vaselina topita, insa nu curgea lichid. Am aerisit si frana si-a revenit asa ca am continuat drumul.
    Un alt lucru a fost lipsa AC, ne-am copt in Spania. Am evitat putin caldura plecand noaptea
    Masina este din 1991 model 19e 1.6 carburatie 75cp, dotari de fabrica: inchidere centralizata pe vacuum si geamuri electrice fata, am mai montat eu alarma cu modul inchidere geamuri, am montat AC cu piese golf 3(450lei) si servodirectie tot de golf 3(cam 150lei). Arcuri de coborare eibach 600 lei. La RAR am platit 1100 lei cica lipsea cod omologare bla bla....
    Am luat repede niste jante pentru ea 400lei plus 4 gume nexen 650lei, recent am luat alte jante de mult cautate, niste replici bbs rs care arata foarte bine pe ea.

[Doar membrii inregistrati pot vedea link-urile. ]
    Ultima modificare făcută de davidut5; 13-06-2019 la 22:03.

+ Postaţi subiect nou

Informații subiect

Utilizatori care navighează în acest subiect

Momentan este/sunt 1 utilizator(i) care citesc acest subiect. (0 membrii și 1 vizitatori)

Permisiuni postare

• Nu puteţi posta subiecte noi.
  • Nu puteţi răspunde la subiecte
  • Nu puteţi adăuga ataşamente
  • Nu puteţi modifica posturile proprii
  •