+ Postaţi subiect nou
Pagina 117 din 117 PrimulPrimul ... 1767107115116117
Rezultate 2.321 la 2.323 din 2323

Subiect: Loguri turbina - Realizarea si interpretarea lor

Just in... Array
    Data înscrierii
    Feb 2018
    Locaţie
    Nasaud
    Posturi
    2
    Marca auto
    Audi
    Model auto
    A4 B5
    Numar auto
    -
    Propulsorul
    AFN
    Statistici : Multumiri / Aprecieri
    Buna seara. Detin de anul trecut un Audi A4 B5, an 96, AFN, 322.000 km.Totul bine si frumos, tragea bine, fara probleme.Deobicei fac drumuri scurte, in oras(3-4 km), iar cand prind pe exterior, incerc sa mai desfund :).
    Problema e ca in decembrie am descoperit ca masina face figuri.intra in limp mode cam la 3000 de turatii.nu este o regula, poate sa fie si 2600,2800,3400, in treapta 3 sau 4, aleator.am citit toate paginile de pana acum, am schimbat o parte din furtunasele de vacum, am dat cu wd40 pe actuatorul turbinei si se pare ca agata putin la un moment dat, nu merge lin.
    Atasez un log facut azi,in treapta 3, inainte sa dau cu spray. O parte din el este si in urcarea unei rampe.
    Eroarea stocata este 00575 - intake manifold pressure 17-10 - control difference - intermittent.
    Va rog sa-mi oferiti cateva sfaturi. Intentionez ca in primavara-vara sa dau turbina jos pentru curatare.
    Fișiere atașate
    Ultima modificare făcută de CipriP; Ieri la 01:14.

Membru Level 2 Array Avatarul lui davidut5
    Data înscrierii
    Jan 2013
    Locaţie
    Alexandria
    Posturi
    483
    Marca auto
    vw
    Model auto
    pas
    Numar auto
    ROK
    Propulsorul
    atj
    Timp de 5 secunde turbina a depasit cu 0,5 bari presiunea ceruta ceea ce poate cauza limp. Problema este, cum ai zis la turbina, poate agata geometria turbinei sau actuatorul.

Just in... Array
    Data înscrierii
    Feb 2018
    Locaţie
    Nasaud
    Posturi
    2
    Marca auto
    Audi
    Model auto
    A4 B5
    Numar auto
    -
    Propulsorul
    AFN
    MAF si MAP sunt ok? sau cat de cat in viata, pe linia de plutire? ca sa stiu cu ce sa incep. Oricum, in plan e curatarea turbinei.

+ Postaţi subiect nou
Pagina 117 din 117 PrimulPrimul ... 1767107115116117

Informații subiect

Utilizatori care navighează în acest subiect

Momentan este/sunt 1 utilizator(i) care citesc acest subiect. (0 membrii și 1 vizitatori)

Permisiuni postare

• Nu puteţi posta subiecte noi.
  • Nu puteţi răspunde la subiecte
  • Nu puteţi adăuga ataşamente
  • Nu puteţi modifica posturile proprii
  •